کرونای آفریقایی یا برزیلی وارد ایران شده است؟

کدخبر: 392845
اقتصاد نیوز : به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون موردی از ابتلا به ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی یا برزیلی، توسط انستیتو پاستور در کشور ما شناسایی نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از میزان، سیما سادات لاری در خصوص این که گفته می‌شود ویروس کرونای آفریقایی و برزیلی وارد ایران شده است، توضیح داد: تاکنون موردی از ابتلا به ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی یا برزیلی، توسط انستیتو پاستور در کشور ما شناسایی نشده است.

وی افزود: به هر حال چرخش ویروس کرونایی که در انگلیس جهش پیدا کرده در کشور اتفاق افتاده و این امر زنگ خطری جدی برای هفته‌های پیش رو خواهد بود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: تاکنون کنترل مرز‌های آبی، هوایی و زمینی به خوبی انجام شده و از کلیه مسافران خارجی نیز تست کرونا گرفته می‌شود و علاوه بر پاسخ تست منفی کرونا که مسافران به همراه دارند، آن‌ها پس از ورود به کشور باید ۱۴ روز در منزل قرنطینه باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اظهار کرد: با توجه به اینکه کشور ما جغرافیای وسیع و تنوع اقوام دارد، خطر جهش ویروس کرونا در کشور خودمان نیز وجود دارد و نباید از این موضوع غافل شویم.

وی متذکر شد: تنها راه مقابله با ویروس جهش یافته کرونا نیز همانند قبل، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری، شست‌وشوی دست‌ها و شرکت نکردن در تجمعات و دورهمی‌هاست.

تیتر یک
  • ناامیدی و افسردگی در کشورهای آسیای شرقی جولان می دهد

    براساس گزارش ها و آمارهای منتشر شده، میزان خودکشی در یک سالی که دنیا درگیر همه گیری کرونا شده است افزایش یافته است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما