قانون ضد اسلام و مسلمان در فرانسه تصویب شد

کدخبر: 393488
اقتصاد نیوز : پارلمان فرانسه قانونی را که ضد اسلام و علیه مسلمانان است به تصویب رساند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، نمایندگان پارلمان فرانسه روز سه‌شنبه قانونی را که ضد اسلام و مسلمانان است تصویب کرد.

نمایندگان فرانسوی سه‌شنبه گذشته به پیش نویس این قانون رای داده و انتظار می‌رود که هر دو مجلس فرانسه این قانون را تایید کنند.

«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه مدعی شد که تصویب این قانون ضروری بوده چون به کمک آن ارزش‌های فرانسه نظیر برابری جنسیتی و سکولاریسم حفظ شده و از ریشه کردن اندیشه‌های افراطی جلوگیری خواهد شد.

روز یکشنبه نیز تظاهراتی در پاریس در اعتراض به این طرح برگزار شد و تظاهرات کنندگان هشدار دادند که با تصویب این قانون برخی آزادی‌های مذهبی در این کشور محدود شده و تمامی مسلمانان را به مظنونان بالقوه تبدیل خواهد کرد.

این قانون که با عنوان «مبانی تقویت ارزش‌های جمهوری» مطرح شده بسیاری از سیاستمداران و کارشناسان آن را طرحی برای افزایش فشار بر مسلمانان توصیف کرده‌اند.

در بخشی از این قانون، دختران مسلمان زیر 18 سال از پوشش حجاب در اماکن عمومی منع می‌شوند.

پیش از این نیز «مارین لوپن» سیاستمدار راست افراطی و رهبر جبهه ملی فرانسه در سخنانی پیشنهاد داد که حجاب مسلمانان در اماکن عمومی این کشور ممنوع شود.

چندی پیش نیز «مارلین شیبا» وزیر شهروندی فرانسه گفته بود که وی نمی‌تواند تحمل کند که ببیند دختر بچه‌ها حجاب داشته باشند.

وی که با شبکه  ال‌سی‌آی فرانسه مصاحبه می‌کرد، در بخشی از مصاحبه خود گفته بود: «نمی‌توانم تحمل کنم دختر بچه‌ای که 5 سال دارد حجاب داشته باشد.»

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام تهران

    اقتصادنیوز: امروز ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ روند نزولی شاخص‌‌های بورس ادامه یافت و یک رکورد منفی جدید در بازار سهام ثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما