کرونای انگلیسی این کشور را تسخیر می‌کند

کدخبر: 393749
اقتصاد نیوز : وزیر بهداشت آلمان نسبت به شیوع سریع گونه انگلیسی کرونا به مردم و مقامات بخش بهداشت این کشور هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس،  وزیر بهداشت آلمان چهارشنبه گفت کرونای انگلیسی به سرعت در این کشور در حال گسترش است و اکنون بیش از ۲۰ درصد از کل موارد آزمایش کرونا را تشکیل می‌دهد و به طور تقریبی چهار برابر دو هفته قبل است.

به نوشته وبگاه بخش انگلیسی «صدای آمریکا» «ینس اسپان» وزیر بهداشت آلمان در گفت‌وگو با خبرنگاران در «برلین» پایتخت این کشور  گفت که میزان شیوع کرونای انگلیسی هر هفته به طور تقریبی دو برابر افزایش می‌یابد. وی گفت که انتظار دارد به زودی کرونای انگلیسی به گونه غالب موجود در آلمان مبدل شود.

اسپان گفت که هنگام کاهش محدودیت‌ها، مقام‌های بهداشتی آلمان باید در مورد شیوع گونه انگلیسی کرونا بسیار مراقب باشند.

وزیر بهداشت آلمان افزود  که انتظار دارد برنامه واکسیناسیون در آلمان ظرف چند روز آینده به طور قابل توجهی سرعت گیرد.

وزیر بهداشت انگلیس نخستین بار ۲۴ آذرماه از شناسایی نوع جدید ویروس کرونا خبر داد که به دلیل خاستگاه آن به کرونای انگلیسی یا گونه «کنت» (منطقه‌ای در جنوب شرق انگلیس) معروف شد که نام علمی آن «B۱۱۷» است. از ابتدا اعلام شد که این نوع احتمالاً قدرت شیوع بالاتری دارد و  از دلایل افزایش موارد ابتلا و در پی آن مرگ‌و‌میر اخیر در انگلیس بوده است؛ به شکلی که «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس ناچار شد چهارم ژانویه برای سومین بار قرنطینه ملی اعمال کند.

بر اساس جدیدترین تخمین دانشمندان، نوع انگلیسی کرونا تاکنون به دستکم ۸۲ کشور جهان راه یافته است.  سازمان جهانی بهداشت هم این آمار را تایید و اعلام کرده ۸۳ کشور موارد ابتلا به این گونه را گزارش کرده‌اند و تاکنون در همه قاره‌ها بجز جنوبگان در قطب جنوب زمین گزارش شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما