به این دلایل خوابیدن با جوراب خطرناک است

کدخبر: 393794
اقتصادنیوز: شاید شما هم در گروه افرادی قرار داشته باشید که والدینشان مدام به آنها تذکر می دهند با جوراب نخوابید، اما اهمیت به مواردی که منطقی پشت آن نیست برای افراد جوان سخت به نظر می رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز ، در اینجا ما برای شما چند دلیل منطقی ذکر می کنیم که چرا خوابیدن با جوراب عادت خوبی نیست.

 در حالی که برخی تحقیقات اذعان می دارند خوابیدن با جوراب روشن با بهبود گردش خون همراه است، اما در برخی موارد این اثربخشی برعکس می شود. استفاده از جوراب های تنگ هنگام خواب جریان خون را کاهش می دهد. اگر احساس سرما در پاهایتان می کنید بهتر است از جوراب هایی با اندازه مناسب پاهایتان و با کیفیت عالی استفاده کنید.

 استفاده از جوراب هایی با جنس نایلون و مواد دیگر که دوستدار پوست نیستند می تواند باعث عفونت پوست شود پس بهتر است جوراب های نخی را انتخاب کنید.

 پوشیدن جوراب هنگام خواب باعث گرم شدن بیش از حد بدن می شود به ویژه اگر جوراب هایی بپوشید که از پارچه غیر قابل تنفس ساخته شده باشند احتمال می رود حتی موقع خواب دمای بدن افزایش یابد.

 پوشیدن جوراب های تنگ باعث بروز احساس ناراحتی در شما و مانع خواب راحت می شود، بنابراین بهتر است قبل از خواب جوراب نپوشید.

 استفاده از جوراب هنگام خواب می تواند خطر بهداشت نادرست را افزایش دهد. اگر جوراب های شما تمیز و باکیفیت نباشند احتمال عفونت و بو را افزایش می دهند، بنابراین جوراب هایی را انتخاب کنید که از پنبه یا بامبو تولید شده باشند و قبل از خواب جوراب تمیز بپوشید.

 مطالعاتی وجود دارد که ایده خوابیدن با جوراب را ترویج می دهند. اگر چنین کاری را انتخاب کردید دقت کنید جوراب های شما خیلی تنگ نباشند و عین تمیز بودن از پارچه باکیفیت تولید شده باشند.

 

تیتر یک
  • روند اوراق تسه در هفته دوم اسفند؛

    هزینه وام مسکن در این هفته برای متقاضیان تغییری نکرده و در محدوه ثابتی قرار داشته است. این اتفاق نرخ سود خرید وام را…

از دست ندهید
بلیط هواپیما