اتفاق عجیب در برزیل؛

تزریق واکسن کرونای جعلی به مردم!

کدخبر: 393997
اقتصاد نیوز : پلیس برزیل در حال بررسی ادعاهایی است که بر اساس آن برخی از اعضای کادر درمان به مردم واکسنی زده اند که کرونا نبوده و به عبارتی آنها را فریب داده اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از قرن نو به نقل از گاردین ؛ برنامه های ناهماهنگ برای ایمن سازی جمعیت برزیل مقابل ویروس کرونا باعث شده تا بر اساس ادعاهای مطرح شده در برخی از نقاط این کشور به مردم واکسن جعلی تزریق شود؛ در واقع واکسنی که به ظاهر کرونا است اما ماهیت آن چیز دیگری همانند ویتامین و یا تقویتی است. پلیس روز چهارشنبه در ادامه تحقیقات خود اعلام کرد  در میان حدس و گمان ها این نکات وجود دارد که پرستاران یا نظریه پرداز توطئه ضد واکسن بودند یا اینکه واکسن ها را جمع می کردند تا در بازار سیاه فروخته شود.

کارلا دومینگز ، متخصص اپیدمیولوژیست که برنامه ایمن سازی ملی برزیل را بین سالهای 2011 و 2019 هماهنگ کرده است ، گفت:  این در ابتدا یک مورد بی اهمیت به نظر می رسید ، اما در چندین مکان شاهد این مسئله هستیم و این موضوع بسیار نگران کننده است.

پلیس ایالت ریودوژانیرو گفت که در صورت سوءاستفاده از واکسن ها ، افرادی که درگیر این امر هستند می توانند به اتهام اختلاس متهم شوند که این مجازات تا 12 سال زندان دارد.

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۶ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی توانست مجددا از مرز ۲۰۰ میلیاردتومانی گذر کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما