خشم بایدن از ریاض، سعودی ها را دستپاچه کرد

کدخبر: 395195
اقتصاد نیوز : منابع رسانه‌ای عبری از تماس‌های مکرر میان عربستان و رژیم صهیونیستی برای مهار خشم رئیس جمهوری آمریکا علیه ریاض پرده برداشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که تماس‌های زیادی میان عربستان و این رژیم وجود دارد تا خشم جو بایدن علیه ریاض را آرام کنند.

بنابر گزارش المیادین، در همین حال، شبکه عبری زبان "کان" گزارش داد که حکام سعودی به منظور تشکیل یک ائتلاف دوگانه علیه جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، خطوط ارتباطی مستقیمی را با رژیم صهیونیستی ایجاد کرده‌اند؛ چراکه رئیس جمهوری بایدن از هر دو طرف عصبانی است.

به گفته رسانه‌های صهیونیستی، ریاض بسیار نگران دولت بایدن و تغییر دولت در آمریکا است و می‌توان گفت که آنها بیشترین نگرانی را در جهان عرب نسبت به این مسئله دارند.

طبق این گزارش، این نگرانی ریاض خود را در مذاکرات میان طرفین نشان داده است و ریاض معتقد است که رژیم صهیونیستی می‌تواند به عربستان در مقابل دولت جدید آمریکا کمک کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی در ادامه نوشتند که عربستان و رژیم صهیونیستی درباره سیاست دولت بایدن در خصوص موضوع ایران، پرونده هسته ای و نفوذ منطقه‌ای آن نگرانی مشترکی دارند.

علاوه بر این، ریاض نگران برخورد سازش ناپذیر بایدن درباره مسئله حقوق بشر در عربستان است.

این رسانه‌ها همچنین اعلام کردند که تل‌آویو خود را در برابر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به عنوان واسطه‌ای معرفی می‌کند که قادر است با جو بایدن ارتباط برقرار کند، اما حقیقت این است که سفیر این رژیم در واشنگتن به بایدن التماس کرده بود که با نتانیاهو تماس بگیرد و اسرائیل بیشتر از عربستان سعودی و دیگر طرف‌ها نگران پرونده هسته‌ای و پرونده‌های دیگر است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما