عدم برپایی نماز جمعه در برخی از شهرهای مازندران

کدخبر: 395533
اقتصادنیوز : نماز جمعه فردا تنها در شهرستان های ساری ، آمل و رامسر که همچنان در وضعیت نارنجی کرونایی هستند ، برگزار نمی شود و در سایر شهرهای استان که وضعیت کرونایی آنها زرد و آبی است ، برگزار خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ حجت الاسلام  محمد انتظاری رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران گفت که نماز جمعه هشتم اسفند ماه در ۳۹ شهر استان برپا می‌شود.

رنگ نارنجی کرونایی به معنای وضعیت پرخطر ، رنگ زرد به معنای خطر متوسط و آبی هم به معنای کم خطر است.

نماز جمعه به طور معمول در ۴۷ نقطه مازندران برگزار می شود ولی از زمان شیوع کرونا تنها بر اساس ارزیابی وضعیت کرونایی در مناطقی که وضعیت زرد و آبی دارند برگزار می شود.

رییس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران گفت که نماز جمعه در شهرهای دارای وضعیت زرد و آبی کرونایی در مصلی های سرپوشیده با ۳۰ درصد و در اماکن سرباز با ۵۰ درصد ظرفیت و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

وی از نمازگزاران خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی و با همراه داشتن مهر و سجاده شخصی و ماسک در پایگاه های نماز جمعه حاضر شوند.

بر اساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک از وضعیت کرونایی مازندران ، در حال حاضر وضعیت کرونایی ۱۲ شهرستان مازندران زرد ، هفت شهرستان آبی و سه شهرستان هم نارنجی است.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون ۷۰۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

شیوع کرونا در مازندران از ۲۹ بهمن ماه سال گذشته با شناسایی ۲ بیمار در بابل شروع شد و تاکنون سه موج را پشت سر گذاشت. تا کنون ۲ هزار و ۹۳۰ نفر در مازندران بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان باختند.

 

تیتر یک
  • بررسی روند قیمت اوراق تسه در هفته سوم فروردین

    اقتصادنیوز: در هفته سوم فروردین ۱۴۰۰ کانال قیمت خرید اوراق تسهیلات مسکن در مرز ۵۰ هزار تومان قرار گرفته و نرخ سود تا…

از دست ندهید
بلیط هواپیما