پنگوئن عجیب و متفاوتی که جهانیان را متحیر کرد+ عکس

کدخبر: 395800
اقتصاد نیوز : یک عکاس حیات وحش پنگوئن نادر زرد رنگی را کشف کرد که دانشمندان را گیج کرده و تصاویرش ده ها هزار بار منتشر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، یک عکاس، پنگوئنی را پیدا کرد که برخلاف دیگر  پنگوئن‌ها  سیاه و سفید نیست و  زرد  است. این پنگوئن که از خانواده King penguin است، در جزیره جورجیا در جنوب اقیانوس اطلس در شمال  قطب جنوب  زندگی می‌کند. پنگوئن‌ها سیاه و سفید هستند و مقداری رنگ زرد در گردن دارند، اما این پنگوئن کاملا زرد است.

دانشمندان معتقدند که این پنگوئن از بیماری مشابه «آلبینیسم» در انسان رنج می‌برد که «لوسیسم» نامیده می‌شود، جهشی ژنتیکی که در آن بدن حیوان اغلب سفید است، اما می‌تواند مقداری رنگدانه تولید کند، زیرا توانایی تولید ملانین را از دست می‌دهد، که به پر‌ها رنگ طبیعی می‌بخشد.

پنگوئن زرد رنگ باعت تحیر جهانیان شد + عکس

این عکس‌ها متعلق به عکاس بلژیکی ایو آدامز است که این تصاویر را یک سال پیش، به طور خاص در دسامبر ۲۰۱۹ گرفته، اما تا ۱۸ فوریه ۲۰۲۱ آن‌ها را منتشر نکرده است. آدامز در نامه‌ای به نشنال جئوگرافیک گفت: " باعث تعجب من شد که پنگوئن‌ها به سمت ما شنا کردند. ما برای چند دقیقه بسیار خوش شانس بودیم و من بسیار خوشحالم که از این تصاویر را گرفتم. "

پنگوئن زرد رنگ باعت تحیر جهانیان شد + عکس

وی افزود: "من قبلاً هیچ پنگوئن زردی را ندیده و نه حتی درباره آن شنیده بودم. ۱۲۰ هزار پنگوئن در آن ساحل وجود داشت و این تنها پنگوئن زرد بود. وقتی فهمیدیم همه تجهیزات ایمنی را دور انداختیم و سریعا دوربین‌هایمان را برداشتیم تا عکاسی کنیم. "

پنگوئن زرد رنگ باعت تحیر جهانیان شد + عکس

دی بورسما، زیست شناس و استاد دانشگاه می‌گوید: "اگر یک پنگوئن زرد ماده باشد، بسیار خوب است، زیرا برای هر ماده تقریباً سه نر وجود دارد، اما مردانی که به نظر متفاوت می‌آیند احتمال جفت گیری ندارند. "

وی تأکید کرد: "پنگوئن‌های با رنگ‌های مختلف به احتمال زیاد توسط مهر‌های پلنگی یا نهنگ‌های قاتل در قطب جنوب خورده می‌شوند؛ بنابراین فرصتی برای دیدن پنگوئن‌های بیشتر وجود ندارد. "

پنگوئن زرد رنگ باعت تحیر جهانیان شد + عکس

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ تغییرات شاخص‌های بازار سهام اندک بود. شاخص کل بورس نزول کرد و شاخص فرابورس به صعود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما