درخواست مشاور حقوقی شاهزاده بسمه بنت سعود از انگلیس

کدخبر: 396406
اقتصاد نیوز : بسمه بنت سعود از بیماری قلبی رنج می‌برد که معالجه پزشکی فوری را می‌طلبد و اگر آزاد نشود جانش در خطر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه گاردین نوشت، مشاور حقوقی شاهزاده بسمه بنت سعود از انگلیس خواست بر مقامات ریاض برای آزادی این شاهزاده فشار بیاورند.

هنری استرامانت، مشاور حقوقی بسمه بنت سعود، شاهزاده عربستانی و لوسی رای، از سازمان حقوق بشر انگلیس در دونامه به دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس و بارونس پاتریشیا اسکاتلند، دبیرکل کشورهای مشترک المنافع خواهان فشار بر مقامات عربستان برای آزادی وی و دخترش "سهود الشریف" شدند.

آن‌ها در این نامه اعلام کردند، بسمه بنت سعود از بیماری قلبی رنج می‌برد که معالجه پزشکی فوری را می‌طلبد و اگر آزاد نشود جانش در خطر است.

شاهزاده بسمه ۵۷ ساله که کوچکترین فرزند سعود بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان است، دو سال پیش حین رفتن برای معالجه به سوئیس بازداشت و به زندان الحائر منتقل شد.

در این نامه آمده است: ما امیدواریم که برای آزادی شاهزاده و دخترش تلاش کنید چراکه هر دو شهروند کشورهای مشترک المنافع هستند.

استرامانت و رای در نامه خود به وزیر خارجه انگلیس آورده‌اند: شاهزاده بسمه به دفاع از حقوق بشر مشهور است و روابط مستحکمی با انگلیس دارد و آنجا درس خوانده است. احتمالا بسمه به دلیل حمایت از آزادی‌ها در عربستان و روابط مستحکم با محمد بن نایف، ولیعهد سابق بازداشت شده است.

در این نامه از راب و اسکاتلند خواسته شده پرونده بسمه را با مقامات عربستان در میان بگذارند و از هر وسیله دیپلماتیک و قانونی استفاده کنند.

سفارت عربستان در واشنگتن هنوز واکنشی به این درخواست‌ها نداشته است اما هیئت عربستان در دفتر سازمان ملل در ژنو، شاهزاده بسمه را به ارتکاب جرایم جنایی حقوقی متهم کرد که شامل تلاش برای سفر غیرقانونی به خارج از عربستان است. سهود نیز به اتهام جرایم اینترنتی بازداشت شده است.

آوریل ۲۰۲۰ شاهزاده بسمه از پادشاه و ولیعهد عربستان خواست او را آزاد کنند.

تیتر یک
  • پیش بینی وضعیت بورس در آخرین هفته فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: شاخص کل بورس در هفته اخیر ۶ هزار و ۷۱۹ واحد افت کرد و شاهد تداوم بازدهی منفی بورس بودیم. آیا این روند در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما