آمریکا برای کاهش تحریم های ایران شرط گذاشت

کدخبر: 397116
اقتصاد نیوز : وزیر خارجه آمریکا مدعی شد در صورتی که کشورمان به تعهدات برجامی خود عمل کند، واشنگتن نیز گام متقابل را برخواهد داشت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی مدعی شد در صورتی که ایران به تعدات برجامی خود بازگردد، واشنگتن نیز اقدام متقابل را انجام خواهد داد و این مسأله شامل برخی تحریم‌ها خواهد شد.

بلینکن گفت: آمریکا همچنان از برداشتن گامی در خصوص کاهش تحریم‌های ایران فاصله دارد.

بر اساس گزارش الجزیره، وی مدعی شد: واشنگتن کاملا روشن در خصوص بازگشت ایران به اجرای پایبندی هایش در زمینه توافق هسته‌ای عمل کرده است.

او همچنین ادعا کرد: ایران در جهت اشتباه حرکت می‌کند و محدودیت‌های ناشی از توافق را نادیده می‌گیرد.

بلینکن مدعی شد مسیر دیپلماسی همچنان باز است و توپ در زمین ایران است تا تصمیم بگیرد در مذاکرات بازگشت به توافق هسته‌ای در چارچوب ۵+۱ شرکت کند.

ادعا‌های بلینکن در حالی مطرح می‌شود که سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز گذشته در مصاحبه با شبکه الجزیره در پاسخ به ادعاهای مقامات آمریکایی اعلام کرد نیازی نیست مذاکره‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام صورت گیرد.

خطیب زاده گفت: واشنگتن باید در ابتدا به توافق هسته‌ای بازگردد و پس از آن بر سر میز مذاکرات بنشیند. تغییری در سیاست‌های آمریکا به وجود نیامده است. آمریکا طرفی است که مذاکرات هسته‌ای را بدون آنکه با طرفی مذاکره کند، نقض کرد.

خطیبب زاده همچنین گفته بود: با آمریکا پس از آنکه به توافق هسته‌ای بازگشت، مذاکره صورت خواهد گرفت.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما