بازداشت 100 هزار مهاجر توسط آمریکا خلاف وعده بایدن

کدخبر: 397443
اقتصاد نیوز : نیروهای مرزبانی آمریکا در ماه فوریه نزدیک به یکصد هزار مهاجر را در مرز مکزیک و آمریکا بازداشت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، خبرگزاری رویترز با گزارش این خبر افزود این رقم بالاترین رقم بازداشت مهاجران در ماه فوریه از سال ۲۰۰۶ به این سو به شمار می‌رود.

این رسانه انگلیسی نوشته این ارقام که قبلاً گزارش نشده‌اند نشان‌دهنده موج گسترده ورود مهاجران به مرز جنوب غربی آمریکا در شرایطی است که انتظار می‌رود «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا برخی از سیاست‌های سخت‌گیرانه «دونالد ترامپ» علیه مهاجران را کنار بگذارد. 

بر اساس ارقام‌های رسمی که در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته نیروهای مرزبانی آمریکا تنها در روز چهارشنبه بیش از ۴۵۰۰ مهاجر را که قصد عبور از مرز آمریکا-مکزیک داشتند را بازداشت کرده است. این نشان می‌دهد که تلاش‌ها برای ورود غیرقانونی به مرزهای آمریکا ممکن است در ماه مارس هم روند افزایشی داشته باشد.

پیش از این منابع خبری گزارش داده بودند بر خلاف وعده‌های دولت بایدن برای کاستن از سخت‌گیری‌ها علیه مهاجران بیش از ۷۰۰ کودک مهاجر بدون همراه در بازداشت گشت مرزی آمریکا قرار دارند.

ین خبر در حالی منتشر شده است که دموکرات‌ها بشدت از سیاست‌های دولت ترامپ در بازداشت کودکان مهاجر و جدایی آنها از خانواده‌هایشان انتقاد داشتند اما با روی کار آمدن دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا، آمار و ارقام نشان می‌دهد که هنوز تعداد کودکان مهاجر در بازداشت گشت مرزی آمریکا بسیار بالا است.

«جن ساکی» سخنگوی کاخ سفید در توجیه افزایش تعداد کودکان مهاجر در بازداشت گشت مرزی آمریکا گفت: «ما چند گزینه داریم: می‌توانیم آنها را به خانه بازگردانیم... می‌توانیم به سرعت آنها را از داخلی اداره گمرک و محافظت مرزی ایالات متحده به این اقامت‌گاه‌های تحت نظر وزارت بهداشت و خدمات انسانی منتقل کنیم... ما می‌توانیم آنها را بدون هرگونه بررسی به خانواده‌ها و حامیانشان برگردانیم. ما گزینه وسط را انتخاب کرده‌ایم».

در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ، سیاست‌های سختگیرانه برای پناهجویان بسیار شدت داشت و اخبار زیادی از بازداشت کودکان مهاجر و قراردادن آنها در شرایط نامناسب منتشر می‌شد.

رئیس‌جمهور سابق آمریکا، مخالف سرسخت ورود مهاجران به کشورش طی چهار سال گذشته بود. وی ایده ساخت دیوار مرزی در جنوب ایالات متحده را در سال ۲۰۱۷ اجرایی کرد تا مانع از ورود مهاجران مکزیکی و دیگر کشور‌های آمریکای لاتین شود. 

علیرغم آنکه رئیس‌جمهور جدید آمریکا به محض ورود به کاخ سفید را با لغو سیاست‌های مهاجرتی ترامپ آغاز کرد، اما هنوز اقدام ملموسی در این زمینه صورت نگرفته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما