دولت بدهی وزارت دفاع را تسویه می کند

کدخبر: 397684
اقتصاد نیوز : نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کردند تسویه بدهی وزارت دفاع و نیروهای مسلح به بانک ها را پرداخت کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه نشست علنی امشب و در جریان بررسی تبصره های هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400 کل کشور، با پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مبنی بر الحاق یک جزء به جزء 2 تبصره 5 ماده واحده موافقت کردند.

این پیشنهاد در خصوص ساز و کار تسویه بدهی وزارت دفاع توسط دولت است که با 147 رأی موافق، 37 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

براساس جزء الحاقی به جزء 2 تبصره 5 ماده واحده لایحه بودجه، در سال 1400 «تا سقف 60 هزار میلیارد ریال از منابع این جزء به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و شرکت های تابعه آن بابت تسویه بدهی ارزی ریالی خود به بانک مرکزی، بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی و همچنین تا سقف 10 هزار میلیارد ریال بابت تسویه بدهی بانکی شرکت های تابعه وابسته به سازمان های نیروهای مسلح اختصاص می‌یابد».

وحید جلال زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در تشریح دلیل طرح این پیشنهاد گفت: سال ها قبل وزارت دفاع خریدی از کشور ثالث انجام داده و بانک مرکزی بدهی آن را پرداخت کرده است، اما این وزارتخانه سال هاست که به این بانک بدهکار است، بنابراین ما از ظرفیت بند (و) تبصره 5 استفاده می‌کنیم تا دولت در زمان تسویه بدهی برخی دستگاه ها، بدهی این وزارتخانه را نیز تسویه کند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام پایتخت

    اقتصادنیوز: امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ تغییرات شاخص‌های بازار سهام اندک بود. شاخص کل بورس نزول کرد و شاخص فرابورس به صعود…

از دست ندهید
بلیط هواپیما