پیروزی نزدیک است

روحانی به آمریکا: به قانون برگردید و امروز و فردا نکنید

کدخبر: 398516
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور گفت: پیروزی نزدیک است و طراحان شکست ایران و نظام و ملت ایران، امروز به شکست خودشان به‌صراحت اعتراف کردند و می‌گویند این راه غلط بوده و نتیجه معکوس داده است و این یعنی پیورزی ملت ایران.

به گزارش اقتصادنیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت با تبریک مبعث پیامبر اسلام، اظهار کرد: انقلاب اسلامی آن روز به نقطه نهایی می‌رسد که اخلاق جامعه ما اخلاق پیامبر و اصحاب او باشد.

روحانی گفت: تا وقتی اهانت، تهمت، فحش، تکه‌پرانی و ظلم و ستم به زندگی و آبروی و حیثیت مردم در جامعه باشد، ما هنوز در پله‌های اول این راه هستیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی برای این نبود که فقط شعار بدهیم، انقلاب اسلامی برای اخلاق، برادری و یاری به یکدیگر آمد. انقلاب اسلامی برای این آمد که سوظن بهم نداشته باشیم.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از مهر، تسنیم، ایرنا و ایسنا بخوانید؛

* امروز درد و مشکلات جامعه ما با نگاه به بعثت پیامبر اکرم(ص) قابل حل است و نه نگاه غربی و نه نگاه شرقی؛ نگاهی که از جانب وحی و پیامبر بود می‌تواند ما را متحول کند و باید مانند پیامبر اسلام در کارهای مهم نظر مردم را اصل بدانیم.

* اگر ما بعثت پیامبر را به تعبیر امام به عنوان بزرگترین روز تاریخ و حادثه بعثت را عظیم‌ترین حادثه در تاریخ می‌دانیم این بعثت باید ما را مبعوث کند و روح ما را برانگیزد همانطور که پیامبر بزرگ و مرد خدا مبعوث شد و جامعه را به حرکت در آورد .

* امروز هم درد جامعه و مشکلات جامعه ما با نگاه به غار حرا و بعثت پیامبر قابل حل است و نه با نگاه غربی و نه نگاه شرقی و نگاهی که از جانب پیامبر بود می‌تواند ما را متحول و یکپارچه کند.

* در کارهای مهم نظر مردم را اصل بدانیم همانطور که پیغمبر نظر مردم را اصل می‌دانست حتی جایی که نظرش چیز دیگری بود وقتی همه مردم در امور دنیوی و زندگی مردم،چیزی می‌گفتند، نظر آنها را بر نظر شخص خودش مقدم می دانست. این مشورتی که خداوند به پیغمبر امر کرد امروز برای ما هم هست و ما هم بر همان مبنا باید حرکت  کنیم.

* هرکجا که مردم با نظام بودند و نظام در خدمت مردم بود و هرکجا نظام و مردم یک راه را انتخاب کردند، پیروز شدیم و هر جایی که خدای ناکرده بین نظر مردم و نظام و مسئولین فاصله ایجاد شد، همه ضرر کردیم. امروز یک روز تاریخی برای کشور است و روزی است که سه سال جنگ اقتصادی را پشت سر گذاشتیم و اگر متحد، یک‌صدا و در کنار همدیگر باشیم، می‌توانیم پیروزی را به زودی ببینیم. پیروزی دور نیست و نزدیک است و طراحان شکست ایران و نظام و ملت ایران، امروز به شکست خودشان به‌صراحت اعتراف کردند و می‌گویند این راه غلط بوده و نتیجه معکوس داده است و این یعنی پیروزی ملت ایران.

* وقتی ملت در برابر یک ابر قدرت 3 سال ایستاد و امروز حاکمان جدید می‌گویند راه 4 ساله قبل غلط بوده و این یعنی ملت ایران به بزرگترین موفقیت و برتری تاریخی دست یافته و ما روزهای سخت را پشت سر گذاشتیم و پیروزی نزدیک است اگر راه خود را با اتحاد ادامه بدهیم.

* ما در برابر کاخ سفید بارها به صراحت اعلام کرده ایم که به قانون برگردید. خجالت نکشید و به قانون برگردید و امروز و فردا نکنید. بدانید با بازگشت شما به تعهدات ما هم بلافاصله به تعهدات بر می گردیم.

* شرایط برای اینکه ۷ کشور به تعهد قبل برگردند آماده است، جز اینکه آمریکا در بازگشت به تعهدی که آن را نقض کرده پیشقدم باشد.

* اگر خدای ناکرده به نظر مردم توجه نکردیم و دربرابر خواست آنها متواضع نبودیم و بال فروتنی را دربرابر مردم پهن نکردیم، پیروزی از آن ما نخواهد بود. اگر منافع مردم را کنار بگذاریم و فکر کنیم انتخابات چه خواهد شد، به آن انتخاباتی که می‌خواهیم نمی‌رسیم.

* رهبر انقلاب با صراحت فرمودند که اگر آنهایی که پیمان را شکستند برگردند ما هم به پیمان برمی‌گردیم. رهبر انقلاب به صراحت گفتند اگر در برابر قانون تسلیم شوند ما یک ساعت ادامه تحریم را مجاز نمی‌دانیم و تحریم باید برداشته شود. تحریم خواست صهیونیست است و ما نباید بگذاریم خواست صهیونیست و ارتجاع اجرایی شود.

* برای بازگشت به تعهدات کل در برابر کل و یا جزء در برابر جزء هم آماده‌ایم. این شما هستید که می‌توانید مسیر درست و صحیح را انتخاب کنید.

*{ با اشاره به ساماندهی بازار شب عید}: من از وزرا، مجریان، استانداران، بازرسان و تعزیرات خواهش می‌کنم با همه توان بیایند و شب عید مردم را شیرین کنند.

* ما تصمیماتی را برای بازراچه‌های مرزی، گشایش‌ها و تاثیرگذاری روی کالاها در دولت اتخاذ کردیم، از مجریان می‌خواهیم که به سرعت مصوبه دولت را اجرایی کنند. استانداران مرزی به این مصوبات توجه کنند. بسیاری از کالاها وجود دارد که با گشایش مرزی می‌تواند زندگی مردم را بهتر کند.

* بازرسی‌ها را باید تشدید کنیم، من می‌خواهم این دولت الکترونیک که روی آن تاکید کردیم و ۷۰ تا ۸۰ درصد آن هم انجام شده است، باقی مانده‌اش هم عمل شود تا ما از مبداء خرید از خارج تا مسیر راه روی آب، تا در گمرک و تا رسیدن به انبار، اطلاع داشته باشیم. این زنجیره متصل به هم تا رسیدن به انبار قطع می‌شود یعنی هنوز انبار ما وصل نیست.

* مردم از دولت توقع دارند و من از وزرا و مسئولین اجرای انتظار دارم که تلاش خود را چند برابر کنند تا مشکلات مردم کاهش پیدا کند. مردم باید بدانند برای کالای اساسی در شرایط سخت امسال،  ما ۱۰ میلیارد دلار ارز تامین و پرداخت کردیم. بیش از ۷ میلیارد دلار آن برای اقلام نهاده‌ها و مواد غذایی است.

* مردم باید بدانند در شرایط سخت ما با مشکلات، ارز را تامین کردیم، جنس خریداری و از خارج وارد کشور شده و به انبار رفته است اما در قسمت توزیع مشکل ماست که این جنسی که امده چطور به دست مردم برسد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما