اظهارنظر شاهزاده سعودی درباره گزینه‌های جایگزین خرید اسلحه به جای آمریکا

کدخبر: 398766
اقتصاد نیوز : یک شاهزاده سعودی با تاکید بر اینکه هر دو طرف عربستانی و آمریکایی به یکدیگر نیاز دارند، گفت: واشنگتن علاوه بر نقش محوری که در مبارزه با تروریسم برای کشورش ایفا می‌کند، شریک تاریخی کشورش است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یک شاهزاده سعودی اظهار کرد که کشورش به جای آمریکا گزینه‌های متعددی برای خرید اسلحه دارد.

 عبدالرحمان بن مساعد بن عبد العزیز، شاهزاده برجسته عربستانی در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی "السعودیه" تاکید کرد: عربستان به جای آمریکا که دولت جدیدش تصمیمات متعددی برای محدود کردن همکاری با ریاض و حمایت از آن در پیش گرفته، گزینه‌های مختلفی برای خرید اسلحه دارد.

این شاهزاده سعودی با تاکید بر اینکه هر دو طرف عربستانی و آمریکایی به یکدیگر نیاز دارند، گفت: واشنگتن علاوه بر نقش محوری که در مبارزه با تروریسم برای کشورش ایفا می‌کند، شریک تاریخی کشورش است.

بن عبد العزیز درباره تلاش آمریکا جهت محدود کردن سلاح‌ برای عربستان با طرح این مطلب که " اسلحه در همه جا وجود دارد"، موضعگیری‌های اخیر دولت آمریکا درباره کشورش را کم اهمیت دانسته و آن را به وعده‌های انتخاباتی مربوط دانست که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا همانند روسای جمهوری سابق آمریکا که فورا برای تقویت روابط کشورشان با عربستان بازگشتند، هرگز در رها کردن آنها درنگ نخواهد کرد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما