بایدن زمان واکسیناسیون همگانی در آمریکا را اعلام کرد

کدخبر: 398919
رئیس‌جمهور آمریکا به مردم این کشور نوید داد تا اوایل تابستان سال ۲۰۲۱ واکسیناسیون همگانی در برابر کرونا صورت گیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه فرانس ۲۴، رئیس جمهور آمریکا برای تزریق واکسن کرونا به مردم این کشور ضرب الاجل تعیین کرد.

جو بایدن شامگاه پنج شنبه در اولین سخنرانی اختصاصی دوره ریاست جمهوری خود درباره کرونا وعده داد تا چهارم ماه ژوئیه، مصادف با روز استقلال ملی آمریکا، تمامی مردم این کشور در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند. بنا به گفته بایدن، تمامی بزرگسالان تا اوایل ماه مه واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین افزایش کادر پروژه تزریق واکسن در آمریکا را نوید داد و گفت ۴ هزار نفر دیگر به روند تزریق واکسن کرونا کمک خواهند کرد. بایدن همچنین اولویت بندی‌های مربوط به دریافت واکسن کرونا را اعلام کرد وگفت کادر درمان ونیز کهنه سربازان و دانشجویان پزشکی از جمله اولین دریافت کننده واکسن کرونا خواهند بود.

بنا به اظهارات بایدن، ۹۵۰ مرکز تزریق واکسن کرونا، به مراکز فعلی افزوده می‌شود تا روند واکسیناسیون تسهیل شود.

گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا در راستای فرافکنی و ناتوانی دولت خود در مدیریت همه گیری کووید ۱۹، بار‌ها چین و سازمان جهانی بهداشت را مسبب این همه گیری خطاب کرد و همچنین ویروس کرونا را یک ویروس چینی خواند. همین موضوع باعث تحریک طرفداران نژادپرست وی علیه آسیایی تبار‌ها شد.

آمریکا بدترین آمار مربوط به شمار مبتلایان و قربانیان کرونا را در جهان داراست. تاکنون بیش از ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا و از این میان بیش از ۵۳۰ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما