آمریکا: به هیچ کشوری چک سفید امضا نمی دهیم

کدخبر: 399056
اقتصاد نیوز : سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نسبت به سوابق حقوق بشری مصر از جمله محدودیت ها در جامعه مدنی، سرکوب آزادی بیان و بازداشت فعالان ابراز نگرانی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی در پاسخ به سوالی در مورد معاملات تسلیحاتی ایالات متحده با مصر و وضعیت حقوق بشر در کشورهای عربی گفت: مطمئناً ایالات متحده به هیچ کشوری «چک سفید امضا نمی‌دهد» و از حقوق بشر به هر طریقی محافظت می‌کند.

بنابر گزارش روسیا الیوم، این اظهارات پرایس در واکنش به سوالی درباره اینکه آیا کمک نظامی ۱.۳ میلیارد دلاری به مصر را به دلیل نقض حقوق بشر در این کشور متوقف خواهند کرد یا خیر، مطرح شد.

پرایس گفت: فعلا تصمیمی در خصوص توقف این کمکها به مصر گرفته نشده است. مصر از نظر منافع ایالات متحده در منطقه، امنیت منطقه‌ای و محافظت از کانال سوئز بازیگر مهمی است. با این حال دولت بایدن در سیاست خارجی خود منافع کشور و حقوق بشر و ارزشهای آمریکا را از هم جدا نمی داند. در خصوص فروش سلاح به مصر نیز هم اکنون یک فرآیند بازنگری برای اطمینان از مطابقت فروش برخی تسلیحات با ارزش ها و منافع آمریکا آغاز شده است.

وی همچنین نسبت به سوابق حقوق بشری مصر از جمله محدودیت ها در جامعه مدنی، سرکوب آزادی بیان و بازداشت فعالان ابراز نگرانی کرده و گفت: مسائلی مانند سرکوب جامعه مدنی و نقض حقوق بشر وجود دارد. ما این موارد را با آنها مطرح می کنیم. ما این کار را آشکارا انجام می دهیم.

این مقام آمریکایی گفت که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با سامح شکری، همتای مصری خود موضوع حقوق بشر در این کشور را مطرح کرده است.

تیتر یک
  • تغییر نرخ سود در هفته چهارم فروردین تنها در یک بازار

    تغییرات نرخ سود در هفته چهارم ۱۴۰۰، در ۳ به علاوه یک بازار تغییری نداشته و تنها در یک بازار اندکی تنزل پیدا کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما