بارک اوباما کدام چهره های سیاسی را دوست دارد؟/ دعوت از پاپ فرانسیس برای حضور در یک چت گروهی

کدخبر: 399107
اقتصاد نیوز : رئیس جمهور سابق آمریکا، ملکه انگلیس را به عنوان یکی از رهبرانی که وی خیلی دوست دارد او را به یک چت گروهی دعوت کند، انتخاب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه تلگراف، علی‌رغم واکنش آمریکا علیه خاندان سلطنتی انگلیس به دنبال مصاحبه جنجالی شاهزاده هری نوه ملکه انگلیس و همسرش مگان مارکل با اوپرا وینفری در س.بی.اس، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا، ملکه انگلیس را به خاطر "حس شوخ طبعی خشک و جدی‌اش" تحسین کرد.

اوباما در مصاحبه‌ای با شبکه "اسکیم" در پاسخ به اینکه کدامیک از رهبران جهان را به این چت گروهی دعوت می‌کند، همچنین "آنگلا مرکل"، صدراعظم آلمان و "مانموهان سینگ"، نخست وزیر سابق هند را تحسین کرد.

اوباما گفت: رهبران جهانی که دوست دارم با آنها یک چت گروهی تشکیل دهم دالایی لاما، رهبر معنوی بوداییان تبت، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، آنگلا مرکل و مانموهان سینگ هستند.

وی افزود: شاید ملکه الیزابت را نیز به این گروه اضافه کنم، آن هم به خاطر حس شوخ طبعی خشک و جدی که ایشان دارند. حس شوخ طبعی ملکه انگلیس خیلی بیشتر از چیزی است که مردم فکرش را می‌کنند.

اوباما برخی از نکات برجسته دوران ریاست جمهوری خود را به خاطر آورد و گفت: یکی از بهترین لحظات، خوردن غذای خیابانی در ویتنام با "آنتونی بوردین"، سرآشپز و مستندساز فقید بود.

اوباما همچنین از تانزانیا به عنوان کشوری که گرم‌ترین استقبال را از او داشت، نام برد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما