ورود کاروان جدید آمریکا از عراق به سوریه

کدخبر: 399218
اقتصاد نیوز : یک کاروان از طریق جاده بین المللی M۴ به سمت دیر الزور و الحسکه که پایگاه های نظامی آمریکا در آنجا واقع است حرکت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، یک کاروان مرکب از 45 خودروی حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی متعلق به نیروهای موسوم به ائئلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا امروز(شنبه) از عراق به مقصد پایگاه‌های آمریکا در مناطق کُرد نشین شمال شرق سوریه حرکت کرد.

یک کاروان جدید از ائتلاف بین المللی امروز شنبه از منطقه کردستان عراق و با عبور از گذرگاه مرزی غیرقانونی «الولید» وارد شمال و شرق سوریه شد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، این کاروان مرکب از ۴۵ کامیون حامل مواد لجستیک، خودروهای نظامی و تانکرهای سوخت بود.

این کاروان از طریق جاده بین المللی M۴ به سمت دیر الزور و الحسکه که پایگاه های نظامی آمریکا در آنجا واقع است حرکت کرد.

رسانه‌های وابسته به گروه‌های مسلح و مخالفان دولت سوریه می‌گویند آمریکا در مقطع اخیر ده‌ها کامیون حامل تسلیحات و تجهیزات نظامی به مناطق شمال شرق سوریه ارسال کرده است.

استان الحسکه در اشغال نظامیان آمریکا و شبه‌نظامیان مورد حمایت این کشور قرار دارد و طی سال‌های گذشته این شبه نظامیان به بهانه مقابله با داعش مجهز و مسلح شده‌ اند و همین مسئله نگرانی ترکیه را در پی داشته که به دنبال آن آنکارا سه عملیات نظامی در شمال سوریه انجام داد و مناطقی در شمال استان حلب، ادلب و حسکه را به اشغال خود درآورد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما