داماد ترامپ: بایدن نشان داد که برجام مرده است

کدخبر: 399682
اقتصاد نیوز : داماد رئیس‌جمهور سابق آمریکا و مشاور ارشد سابق کاخ سفید مدعی شد دولت بایدن به اروپایی‌ها نشان داد که برجام مرده است و تنها یک چارچوب جدید می‌تواند ثبات ایجاد کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «جرد کوشنر» داماد رئیس‌جمهور سابق آمریکا و مشاور ارشد سابق کاخ سفید در مقاله‌ای برای روزنامه آمریکایی «وال استریت ژرونال» که روز یکشنبه منتشر شد، به اظهارنظر درباره موضع دولت جدید آمریکا در قبال برجام پرداخت.

هیل گزارش داد، کوشنر در این خصوص گفت: در حالی که بسیاری از پیشنهاد آغازین تیم بایدن برای همکاری با اروپا و بازگشت به توافق ایران معروف به برنامه جامع اقدام مشترک نگران شدند، من آن را اقدام دیپلماتیک هوشمندانه‌ای دیدم.

وی در ادامه مدعی شد: دولت بایدن ایران را به چالش کشید. به اروپایی‌ها نشان داد که برجام مرده است و تنها یک چارچوب جدید می‌تواند ثبات را در آینده ایجاد کند.

او در ادامه به تمجید از سیاست دولت ترامپ پرداخت و مدعی شد به لطف سیاست‌های وی آمریکا اکنون دست بالا را دارد.

کوشنر در ادامه، ادعاهای دوره ترامپ را درباره وخیم بودن شرایط ایران در نتیجه تحریم‌ها و فشار حداکثری آمریکا تکرار کرد؛ سیاستی که شکست آن بر کسی پوشیده نیست و هرگز دولت ترامپ را به آرزوی کشاندن ایران بر سر میز مذاکره نرساند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما