علت کاهش محبوبیت ائتلاف حاکم آلمان در روزهای کرونایی

کدخبر: 400118
اقتصاد نیوز : امروز نتایج نظرسنجی موسسه فورزا منتشر شد که بر اساس آن مقبولیت حزب دموکرات مسیحی آنگلا مرکل و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن ظرف یک هفته چهار درصد کاهش یافت و به ۲۹ درصد رسید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که در پی افزایش نارضایتی از نحوه مدیریت دولت آنگلا مرکل با بحران کرونا، حمایت از محافظه‌کاران حاکم به کمترین میزان خود در یک سال گذشته رسیده است.

امروز نتایج نظرسنجی موسسه فورزا منتشر شد که بر اساس آن مقبولیت حزب دموکرات مسیحی آنگلا مرکل و اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن ظرف یک هفته چهار درصد کاهش یافت و به ۲۹ درصد رسید.

انتخابات سراسری آلمان اواخر تابستان سال آینده برگزار می‌شود و مرکل اعلام کرده که پس از دو دوره دیگر قصد نامزدی برای مقام صدراعظمی را ندارد.

به نوشته رویترز، پس از شکست یکشنبه (۲۴ اسفند) احزاب حاکم در انتخابات محلی دو ایالت آلمان، اکنون میزان محبوبیت آنها به کمترین سطح از مارس ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد که حزب سبز بزرگترین برنده اقبال عمومی باشد که توانسته ظرف یک هفته با افزایشی ۳ درصدی محبوبیت خود را به ۲۱ درصد برساند. محبوبیت دیگر احزاب در این مدت تغییری نکرده و سوسیال‌دموکرات‌ها که دیگر حزب

مشارکت‌کننده در ائتلاف حاکم هستند محبوبیتی ۱۶ درصدی دارند.

بسیاری از آلمانی‌ها از توزیع بی‌برنامه واکسن کرونا ناراضی بوده و توقف تزریق واکسن آسترازنکا نیز ضربه دیگری بر مدیریت دولتی بحران کرونا زده است.

از سوی دیگر شرکت‌های بزرگترین قدرت اقتصادی اروپا از تأخیر در پرداخت کمک‌های مالی شکایت داشته و جنجال کارچاق‌کنی چند تن از نمایندگان محافظه‌کار در قراردادهای خرید و فروش ماسک، بیش از پیش به اعتبار ائتلاف حاکم تمام شده است. همزمان با کاهش برخی از محدودیت‌های کرونایی، میزان ابتلا به کووید نیز رو به افزایش بوده و هنوز نظام مدونی برای انجام آزمایش‌های تشخیص کرونا برقرار نشده است.

تیتر یک
  • پیش بینی بازار سهام امروز

    روز گذشته شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس رشد کردند. علاوه بر این معاملات روز گذشته حاوی ۳ نکته مهم برای سهام داران در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما