طالبان، آمریکا را تهدید کرد

کدخبر: 400234
اقتصاد نیوز : گروه طالبان در پی حملات مکرر هوایی نظامیان آمریکایی پس از توافقنامه قطر، درباره ازسرگیری حملات علیه نیروهای خارجی در افغانستان هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «محمد یوسف احمدی» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به حملات هوایی آمریکا به این گروه در ولایت «قندهار» اظهارداشت که این حملات «سرپیچی علنی» از توافقنامه قطر است.

وی با تاکید بر این که این حملات «توجیه‌نشدنی» است، افزود: اگر آمریکا به این گونه خودسری‌ها و بمباران خلاف توافقنامه ادامه دهد، طالبان هم حق دفاع از خود و ملت را دارد و گام مشابهی در برابر نیروهای خارجی بر می‌دارد که مسئولیت عواقب بد آن به عهده اشغالگران آمریکایی است.

«سانی لگت» سخنگوی نظامیان آمریکایی مستقر نیز با تایید حملات هوایی علیه طالبان در شهرستان‌های «ژری» و «سپین بولدک» قندهار تاکید کرد که این حملات مطابق با توافقنامه آمریکا-طالبان صورت گرفته و نظامیان آمریکایی براساس توافق قطر به دفاع از نیروهای افغان ادامه خواهند داد.

اوایل هفته جاری نیز «کنت مکنزی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در آستانه آغاز فصل جنگی در افغانستان در دیدار با رئیس جمهور این کشور از افزایش خشونت‌ها در افغانستان ابراز نگرانی کرد.

آمریکا پس از امضای توافق صلح با طالبان در 10 اسفند 1398 بارها این گروه را هدف بمباران قرار داده اما همواره تاکید کرده که حملات در دفاع از نیروهای افغان و مطابق با توافق صورت گرفته است.

طالبان نیز همواره این حملات را «سرپیچی علنی» از توافقنامه قطر خوانده و نسبت به «عکس‌العمل» در برابر این حملات هشدار داده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما