اصرار شورای همکاری خلیج فارس برای تداوم تنش با ایران

کدخبر: 400334
اقتصاد نیوز : وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس، دیروز (چهارشنبه) در ریاض نشستی برگزار کردند و بار دیگر خواستار مشارکت کشورهایشان در هر گونه مذاکرات آینده با ایران شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در حالی که منطقه خاورمیانه این روزها بیش از هر زمان دیگری نیاز به گفت وگو و مفاهمه برای حل اصلی‌ترین معضلات ملت‌های مسلمان دارد، شورای همکاری خلیج فارس بار دیگر در نشستی به میدانداری عربستان، علیه ایران بیانیه صادر کرده است.

وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس، دیروز (چهارشنبه) در ریاض نشستی برگزار کردند و بار دیگر خواستار مشارکت کشورهایشان در هر گونه مذاکرات آینده با ایران شدند.

به گزارش شبکه خبری «عرب نیوز» انگلیسی، وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس همچنین بخاطر آنچه فشار بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و حمایت مالی از تروریسم و برنامه‌ موشکی خوانده‌اند، خواستار فشار به تهران شدند.

این موضع وزرای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به دنبال آن اتفاق می‌افتد که دولت ریاض در ادامه مواضع کینه‌توزانه خود علیه ایران دیروز خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شده بود.

خبرگزاری سعودی «واس» دیروز گزارش کرد که دولت عربستان با صدور بیانیه‌ای، بار دیگر ادعا کرده که ایران از یمن حمایت تسلیحاتی می‌کند.

در ادامه بیانیه وزرای خارجه شورای همکاری که پس از نشست هفتگی سه شنبه شب دولت عربستان به ریاست شاه سعودی صادر شده، اصرار این شورا را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ابراز کرده است.

دولت سعودی در این بیانیه مدعی شده که سلاح‌های ایرانی باعث ایجاد ترس و وحشت مردم یمن شده است و از طرفی با آن غیرنظامیان سعودی هدف قرار می‌گیرند.

به نوشته امروز  - پنجشنبه - عرب نیوز، وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در نشست روز گذشته خود در ریاض، باردیگر ادعاهای بی پایه و اساس خود را مانند حمایت ایران از گروه‌های تروریستی و شبه نظامیان فرقه‌ای که به زعم آنها امنیت ملی عرب را تهدید و کشورهای عربی را بی‌ثبات می‌کند، تکرار کردند.

این وزرا، حمله موشکی توسط هواپیمای بدون سرنشین به تاسیسات آرامکو در هفتم مارس را که پاسخ یمنی ها به بمباران های بی وقفه ارتش عربستان علیه غیر نظامیان بوده است نیز محکوم کردند.

رهبران یمن هم بارها اعلام کرده اند که این حملات را در  واکنش به جنایات سعودی تا زمانی که ادامه داشته باشد، تکرار خواهند کرد.

بیانیه ها و موضع گیری های پی درپی دولت های عرب خلیج فارس علیه ایران در حالی این روزها شدت گرفته است که این دولت ها علاوه بر ورود به کانال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، همچنان از گروه های مخوف تروریستی تکفیری اعم از القاعده و داعش حمایت مالی و تسلیحاتی می کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما