افشای طرح آمریکایی‌ها در مناطق مرزی سوریه و عراق

کدخبر: 400357
اقتصاد نیوز : یک منبع امنیتی گفت: شرکت‌های متخصص آمریکایی تماس‌های غیرعلنی‌ای با دولت مرکزی در این زمینه جهت موافقت برای احداث این دیوار انجام داده‌اند که هزینه آن به حدود ۱۷ میلیون دلار می‌رسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پایگاه خبری المعلومه گزارش داد، یک منبع امنیتی عالی رتبه از طرح جدید آمریکا برای تامین امنیت حضور نیروهای خود در مناطق غربی عراق در نزدیکی نوار مرزی با سوریه خبر داد.

این منبع امنیتی عالی رتبه اعلام کرد، هدف از این طرح آمریکایی تحت فشار قرار دادن دولت مرکزی عراق جهت ایجاد یک دیوار بتنی برای جداسازی اراضی سوریه از مناطق غربی استان الانبار است تا امنیت نیروهای آمریکایی تامین و همچنین تسلط آمریکا بر مناطق تحت نفوذش در داخل سوریه تقویت و تثبیت شود.

منبع مذکور همچنین اعلام کرد، شرکت‌های متخصص آمریکایی تماس‌های غیرعلنی‌ای با دولت مرکزی در این زمینه جهت موافقت برای احداث این دیوار انجام داده‌اند که هزینه آن به حدود ۱۷ میلیون دلار می‌رسد.

پیشتر منبعی در استان الانبار از قصد شرکت‌های آمریکایی برای احداث فرودگاه بین‌المللی الانبار در مناطق غربی بعد از کسب موافقت نهادهای دولتی خبر داد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما