موافقت هند و آمریکا برای گسترش و تعمیق روابط دفاعی

کدخبر: 400686
اقتصاد نیوز : راجنات سینگ، وزیر دفاع هند در توییتر نوشت: "ما مصمم هستیم که همکاری هند و ایالات متحده را گسترش دهیم - از تمرینات دوجانبه و چند جانبه تا توسعه روابط دوجانبه نزدیک تر."

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسپوتنیک اعلام کرد، وزیران دفاع هند و آمریکا با گسترش روابط دفاعی میان دو کشور موافقت کردند.

 راجنات سینگ، وزیر دفاع هند در توییتر نوشت: "ما مصمم هستیم که همکاری هند و ایالات متحده را گسترش دهیم - از تمرینات دوجانبه و چند جانبه تا توسعه روابط دوجانبه نزدیک تر."

وی در ادامه افزود: سینگ و لوید آستین، همتای آمریکایی وی چندین موضوع را "با تمرکز بر افزایش اشتراک اطلاعات دفاعی ، همکاری در حوزه های پدافندی در حال ظهور ، پشتیبانی متقابل لجستیکی و گسترش تعاملات نظامی" مورد بحث قرار دادند. هر دو طرف در مورد افزایش همکاری بین ارتش هند و فرماندهی هند-اقیانوسیه ، فرماندهی مرکزی و آفریقا توافق کردند.

وزیر دفاع هند گفت دو طرف توافق کردند که فرصت هایی برای مشارکت در صنعت دفاعی وجود دارد و در اجلاس اخیر رهبران هند ، آمریکا ، ژاپن و استرالیا بر عزم راسخ برای حفظ یک منطقه آزاد ، باز و فراگیر هند-اقیانوس آرام تأکید شد.

وی افزود: امروز مجدداً تأیید کردیم که همکاری نزدیکتر هند و آمریکا در مشارکت با کشورهایی که تمایل به رعایت نظم مبتنی بر قوانین دارند ، می تواند امنیت و رفاه را در منطقه هند و اقیانوس آرام و فراتر از آن تقویت کند.

آستین سخنان همتای خود در مورد تقویت روابط را تکرار کرد. وزیر دفاع آمریکا گفت که هدف وی از این سفر ارائه پیام دولت بایدن-هریس در مورد تعهد آمریکا به متحدان و شریکان خود است. آستین روز جمعه برای یک سفر سه روزه وارد هند شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما