درگیری سفرای آمریکا و چین در سازمان ملل بر سر نژادپرستی

کدخبر: 400711
اقتصاد نیوز : توماس-گرینفیلد، سفیر آمریکا در این نشست که با هدف بزرگداشت روز جهانی منع تبعیض نژادی برگزار شد ، گفت گرچه او در زندگی خود با نژادپرستی روبرو بوده است اما نژادپرستی در کشورهایی مانند چین کشنده است!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، هیل نوشت، سفیر سیاهپوست آمریکا در سازمان ملل پس از توصیف تجربیاتش از نژادپرستی با نماینده چین درگیری پیدا کرد.

توماس-گرینفیلد، سفیر آمریکا در این نشست که با هدف بزرگداشت روز جهانی منع تبعیض نژادی برگزار شد ، گفت گرچه او در زندگی خود با نژادپرستی روبرو بوده است اما نژادپرستی در کشورهایی مانند چین کشنده است!

وی گفت: "من چهره زشت نژادپرستی را می شناسم. من با نژادپرستی زندگی کردم ، نژادپرستی را تجربه کرده ام و از نژادپرستی زنده مانده ام. نژادپرستی مشکل نژادپرست است و این مشکل جامعه است که نژادپرست را تولید می کند، نژادپرستی هرجا که باشیم یک چالش روزمره بود و هست و برای میلیون ها نفر ، این چیزی بیش از یک چالش است. این کشنده است.

وی سپس به میانمار ، "جایی که مسلمانان روهینجا و دیگران به طرز سرسام آوری مورد ستم ، آزار و کشتار قرار گرفته اند" ، و چین  "جایی که دولت علیه اویغورها و اعضای سایر اقلیت های قومی و مذهبی در سین کیانگ اقدام به نسل کشی و جنایت علیه بشریت کرده، اشاره کرد.

این اظهارات با مخالفت معاون سفیر سازمان ملل متحد دای بینگ روبرو شد او گفت: اگر آمریکا واقعاً به حقوق بشر اهمیت می داد، باید به مشکلات عمیق تبعیض نژادی ، بی عدالتی اجتماعی و وحشیگری پلیس در خاک خود رسیدگی کند.

تیتر یک
  • بسته خبری ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

    اقتصاد نیوز: با نامه رئیس سازمان بورس به رئیس کل بانک مرکزی برای شفاف کردن نرخ تسعیر بازار سهام اولین چراغ سبز را برای…

از دست ندهید
بلیط هواپیما