کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا اعلام کرد

اسامی شهرهای جدید قرمز و نارنجی+جدول

کدخبر: 400740
کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا شهرهای جدید قرمز و نارنجی را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز، تعداد شهرهای قرمز کرونا در سال 1400 به عدد 12 رسید پیش از این رنگ کرونایی 9 شهر در ایران قرمز اعلام شده بود و 31 شهر هم رنگ نارنجی داشتند اما بر اساس اطلاعیه جدید تعداد شهرهای کرونایی 11 شهر شد و به رنگ نارنجی نیز 11 شهر اضافه شد.

پس از این اتفاق کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد کرونا اطلاعیه جدیدی صادر کرد و با یادآوری مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مبنی بر ممنوعیت مسافرت "از" و "به" شهر‌های نارنجی  نکات مهمی را یادآور شد. بر اساس این اطلاعیه مسافرت از شهر‌های نارنجی و قرمز به کلیه شهر‌های کشور و ورود افراد غیر ساکن با خودرو‌های شخصی به شهر‌های با وضعیت نارنجی و قرمز برابر لیست ذیل، ممنوع است. مسافرت با وسائط نقلیه هوایی، ریلی و حمل و نقل عمومی بین شهر‌ها تابع ضوابط اعلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ الی ۳ بامداد تداوم دارد.

از برگزاری دورهمی خانوادگی به شدت خودداری شود.

از هرگونه سفر و تردد‌های غیرضرور خودداری گردد.

دستورالعمل رعایت سلامت و بهداشت در سفر‌های ضروری که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده به صورت جدی رعایت شود.

در صورت اعلام تغییر وضعیت شهر‌ها و تبدیل آن‌ها به نارنجی و قرمز بلافاصله ورود ممنوع خواهند شد.

جدول شهرهای قرمز۷-۱- شهر‌های جدید قرمز مشتمل بر: گلپایگان در استان اصفهان، زرین دشت در استان فارس و خاتم در استان یزد می­ باشد.
۷-۲- شهر‌های جدید نارنجی مشتمل بر: خوانسار و لنجان در استان اصفهان، بوشهر در استان بوشهر، دماوند و فیروزکوه در استان تهران، داراب و مرودشت در استان فارس، بانه و سقز در استان کردستان، بروجرد در استان لرستان، دلیجان در استان مرکزی می‌باشد.

کلیه­‌ی مسافرین محترمی که از قبل به شهر‌های قرمز و نارنجی جدید سفر نموده اند، ظرف مدت ۷۲ ساعت فرصت خواهند داشت، به مبدا خود برگشته در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.
افرادی­ که از وضعیت بیماری خود اطلاع دارند (تست مثبت) به هیچ عنوان اقدام به تردد و عزیمت به مسافرت نکنند

جدول

 

جدول دو

جدول سه


شهرهای قرمز و نارنجی در استان خوزستان.

شهرهای قرمز و نارنجی در استان ایلام

شهرهای قرمز و نارنجی در استان اصفهان

تیتر یک
  • پیش بینی بازار سهام امروز

    روز گذشته شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس رشد کردند. علاوه بر این معاملات روز گذشته حاوی ۳ نکته مهم برای سهام داران در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما