جریمه میلیونی برای ماندن یک شبانه روز در شهرهای قرمز

کدخبر: 400812
اقتصادنیوز : معاون کل وزیر بهداشت گفت: با کاهش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تعداد شهر‌های نارنجی و قرمز به ۵۱ شهر رسیده است.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت در خصوص اینکه علت اصلی تغییر رنگ شهر‌ها چیست، اظهار کرد: رعایت دستورالعمل‌ها از ۸۳ درصد طی یک ماه گذشته به ۵۹ درصد سقوط کرده است در حالی که باید تا ۹۰ درصد به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بپردازیم بنابراین با چنین شرایطی کاملاً قابل انتظار بود که تعداد شهر‌های نارنجی و قرمز افزایش پیدا کند و الان ۵۱ شهر ما جزء شهر‌های قرمز و نارنجی باشند.

او افزود: مبنای قرمز و نارنجی و یا حتی زرد بودن شهر‌ها تعداد بستری به ازای ۱۰۰ هزار جمعیت است.

حریرچی  در پاسخ به این سوال که وضعیت شهر‌ها چگونه  رصد و پایش می‌شوند و در نهایت به مسافران اطلاع داده می‌شود، اظهار کرد: مهم‌ترین وسیله برای اطلاع رسانی وضعیت شهر‌ها به مسافران صدا و سیما و سایر رسانه‌ها هستند که از این طریق وضعیت شهر‌ها به مسافران   همچنین به صورت موضعی نیز به شهر‌ها اعلام خواهد شد.

او تصریح کرد: از تاریخ صدور اطلاعیه ستاد ملی قرارگاه ۷۲ ساعت تمام هموطنان فرصت دارند  تا با پلاک‌های غیر بومی ازشهر مقصد خارج شوند در غیر این صورت حضور در هر ۲۴ ساعت در شهر قرمز یک میلیون تومان و هر ۲۴ ساعت در شهر نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از آمار معاملات اوراق بدهی در بازار سهام؛

    در آخرین روز کاری هفته ارزش معاملات اوراق با کاهش ۶۹ درصدی -نسبت به روز سه‌شنبه- به ۴ هزار و ۱۹۴ میلیارد تومان رسید که…

از دست ندهید
بلیط هواپیما