تهوع آورترین عادات غذایی در جهان؛ از خوردن مو تا چوب خواری!

کدخبر: 400925
اقتصاد نیوز : برخی افراد عادات غذایی عجیبی دارند که می‌تواند آسیب جدی به سلامت آن‌ها وارد کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، به نقل از لیست وِرس، غذاخوردن یکی از عاداتی است که برای بسیاری از ما لذت بخش است. برخی مردم علاقه‌مند به خوردن گوشت کباب شده و برخی دیگر عاشق مصرف سبزیجات هستند. شاید از آن دسته از افراد باشید که در زمان استرس و اضطراب به مصرف شکلات و شیرینی جات روی می‌آورید.

تمامی موارد ذکر شده عادات غذایی عادی هستند که بسیاری از ما در طول زندگی آن را تجربه می‌کنیم. با این حال، هستند کسانی که عادات غذایی عجیبی دارند. در ادامه به عجیب‌ترین و در برخی موارد تهوع آورترین عادات غذایی در میان مردم جهان نگاهی خواهیم داشت:

۱- کور کردن اشتها

برخی افراد به ویژه افرادی که در صنعت مد مشغول به کار هستند برای داشتن تناسب اندام به کور کردن اشتهای خود اقدام می‌کنند. این افراد عادات غذایی عجیبی دارند. برای مثال، آن‌ها به منظور آنکه احساس سیری کاذب در خود به وجود بیاورند پنبه و پشم آغشته به آب پرتقال مصرف می‌کنند! متاسفانه این عادت غذایی عجیب سالانه باعث مرگ شماری زیادی از افراد می‌شود.

۲- زایلوفاژی (چوب خواری)

چوب خواری یکی از عادات غذایی است که در برخی افراد دیده می‌شود. این افراد به دلیل این اختلال به خوردن کاغذ، مداد، پوست درخت و دیگر اشیاء ساخته شده از چوب اقدام می‌کنند. این اختلال را نباید با علاقه نوزادان به در دهان گذاشتن اشیاء اشتباه گرفت. نوزادان به طور طبیعی علاقه‌مند به مزه کردن اشیاء با دهان خود هستند و این موضوع جای نگرانی ندارد.

۳- تریکوفاژی (خوردن مو)

تهوع آورترین عادات غذایی در جهان

افرادی که مبتلا به تریکوفاژی هستند علاقه عجیبی به خوردن مو دارند. این افراد اقدام به جویدن موی بلند خود و سپس بلع آن می‌کنند. تجمع مو‌های بلعیده شده در معده و دستگاه گوارش می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های دیگر مانند سوء هاضمه و درد شکم شود. استفاده از مسهل‌ها می‌تواند به دفع مو از دستگاه گوارش کمک کند. با این وجود، در برخی موارد تنها عمل جراحی می‌تواند حجم انبوه مو را از دستگاه گوارش خارج کند. برای مثال، در سال ۲۰۰۷ جراحان موفق شدند یک توده مو به وزن ۴/۵ کیلوگرم را از معده یک نوجوان در شهر شیکاگو خارج کنند.

۴- هیالوفاژی (مصرف شیشه)

افراد مبتلا به هیالوفاژی معتاد به مصرف شیشه و بلور هستند. فارغ از اینکه این عادت غذایی چقدر عجیب است، مصرف شیشه یکی از خطرناکترین اقدامات محسوب می‌شود. تکه‌های شیشه می‌تواند به طور جدی باعث آسیب و پارگی دهان، گلو، مری، معده و روده شود.

۵- کوپروفاژی (مدفوع خواری)

کوپروفاژی یکی از کثیف‌ترین عادات غذایی در میان برخی انسان هاست که در آن فرد اقدام به مصرف مدفوع می‌کند. مصرف مدفوع یک نوع انحراف جنسی از نوع پارافیلیا محسوب می‌شود. خوردن مدفوع دیگران می‌تواند خطر انتقال بیماری‌های مختلف مانند هپاتیت، سینه پهلو و آنفلوآنزا را به همراه داشته باشد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما