تصاویر جذاب از شهر آبشار‌های خروشان ایران

کدخبر: 401201
اقتصاد نیوز : کشورمان جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که هر کدام به سبب دارا بودن شرایطی خاص، مورد توجه مردم اهل سفر هستند.

به گزارش اقتصادنیوز،  یاسوج از شهر‌های قدیمی کهگیلویه و بویراحمد است که در قسمت جنوبی ایران در منطقه کوهستانی واقع شده و به دلیل آبشار‌های زیبایش در ایران شهرت دارد. ساختار اجتماعی مردم در بخش‌های زیادی از این منطقه به صورت عشایری است.

امروز می‌خواهیم چند جاذبه‌ این شهر را معرفی کنیم؛

تنگه تامرادی

این تنگه در ۵۰ کیلومتری یاسوج قرار دارد و با طی کردن جاده‌ای پر پیچ و خم به آن خواهید ‌رسید. این جاذبه گردشگری از ۴ آبشار تشکیل شده و همچنین در تابستان یکی از بهترین محل‌ها برای خنک شدن و دوری از گرما به شمار می رود. یک  روستا به نام  حسین آباد هم در ابتدای  ورودی تنگه قرار دارد. از دیگر روستاهای این تنگه روستای حاکی است که مقبره‌ای از دوران  هخامنشیان دارد.

تنگه تامرادی

پیست اسکی کاکان

پیست اسکی کاکان یا دنا یکی از بهترین پیست‌های اسکی منطقه سردسیر کشورمان است که در دامنه کوه دنا واقع شده و به عنوان یک مقصد گردشگری محسوب می شود.

پیست اسکی یاسوج

دشت راق

این دشت زیبا با مساحتی نزدیک به ۵۰ هزار هکتار در ۶۰ کیلومتری یاسوج قرار گرفته و از پوشش گیاهی متنوعی برخوردار است.

دشت راق

پارک ساحلی رود بشار

پارک ساحلی یاسوج که در ورودی جنوبی شهر واقع شده، هم میزبان جمع بسیاری از مردم یاسوج و گردشگران از سراسر ایران است و از دیگر تفریحات این منطقه قایق سواری در رود بشار است.

رود بشار

پل پاتاوه

شهر یاسوج در دوران صفویه رونق بسیاری داشته؛ به همین علت آثار تاریخی فراوانی از آن دوران به جا مانده است. این پل از جمله بناهایی است که امروز بخشی از آن تخریب شده است.

پل پاتاوه

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما