فیروزکوه قرمز شد/احتمال توقیف خودروهای ناقض مقررات

کدخبر: 401287
اقتصاد نیوز : سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به پیوستن شهرستان فیروزکوه به فهرست شهرهای قرمز کرونایی، گفت: فردا قرار است تصمیمات جدیدی در مورد توقف خودروهای ناقض مقررات کرونایی گرفته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  دکتر علیرضا رئیسی با تاکید بر اینکه سفر عاملی برای گسترش ویروس کرونا است، گفت: برخی با خودروهای خود اقدام به سفر می‌کنند اما فراموش نکنید تردد، تجمع و تهویه نامناسب بر اساس مطالعات جهانی ۳ عامل اصلی شیوع بیماری به حساب می‌آیند. افراد در مدت طولانی در سفر، ترافیک و هتل می‌مانند و از طرفی از رستوران هم استفاده می‌کنند که این ها عوامل برای برای گسترش بیماری هستند.

وی افزود: دید و بازدیدهای نوروزی محافظت نشده و بدون ماسک هم جزو عوامل خطر جدی گسترش کووید۱۹ است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: بر اساس آخرین به روزرسانی‌ها شهرستان فیروزکوه از نظر رنگ بندی کرونایی به رنگ قرمز درآمد و شهرستان‌های دماوند و پیشوا هم نارنجی هستند؛ البته شهرهای دیگری هم داریم که در آستانه نارنجی شدن باشند.

رئیسی درباره راهکارهای بازدارنده از سفرها و مهمانی‌های نوروزی، اظهار کرد: از مردم ممنون هستیم که طی یک سال گذشته پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند اما برخی هم پروتکل شکنی داشتند. ما هشدار می‌دهیم و متخلفان به ازای هر ۲۴ ساعت تردد در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزارتومان جریمه می‌شوند.

وی افزود: در صورت تردد بیشتر از فرصت یاد شده ممکن است جرایم دیگری تا حد توقف خودرو آنها داشته باشیم که البته این مورد نیاز به تصمیم‌گیری بیشتر دارد و فردا در ستاد مقابله با کرونا در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود.

تیتر یک
  • نزدیک شدن تست های روزانه به مرز ۱۰۰ هزار؛

    ابتلای روزانه کرونا در روزجاری به رکورد بیشترین حد خود در کل تاریخ شیوع کرونا در کشور رسید. درهمین خصوص مقایسه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما