احتمال نارنجی و قرمز شدن شهرهای گیلان/ هشدار؛ به این استان نروید

کدخبر: 401338
اقتصاد نیوز : : مدیرگروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: حضور مسافران در استان گیلان احتمال تغییر رنگ کرونایی شهرها به نارنجی و قرمز را افزایش داده است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، حسن رخ شاد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر ۲۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

 مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان تصریح کرد: ۴۸ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به این آمار افزوده شده‌اند و ۶۱ نفر نیز به دلیل وخامت حالشان در ICU بستری هستند.

رخ شاد خاطرنشان کرد: دو شهر رودبار و رودسر هفته‌های گذشته در وضعیت نارنجی بودند که به زرد تغییر وضعیت یافتند و در حال حاضر تمام شهرها به جز دو شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

کرونا

 وی ابراز داشت: استان گیلان وضعیت کرونایی شکننده‌ای دارد و حضور مسافران نوروزی این وضعیت را خطرناک‌تر و شکننده‌تر کرده و هر لحظه امکان تغییر رنگ‌بندی شهرها به نارنجی و قرمز وجود دارد.

مدیر گروه بیماری‌های مرکز بهداشت گیلان گفت: بیماری کرونا برخلاف آنفولانزا درمانی ندارد و قدرت تخریب آن در بدن بسیار بیشتر از آنفولانزا بوده و تنها راه پیشگیری و کنترل آن زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است.

رخ شاد افزود: مسافرانی که اکنون در گیلان حضور دارند مدت اقامت خود را در استان کوتاه کرده و از حضور در تجمعات و دورهمی‌ها پرهیز کنند و افرادی که قصد سفر به استان را دارند نیز به دلایل مذکور مسافرت خود را لغو کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما