وضعیت کرونا در قم باز هم خطرناک شد

کدخبر: 401556
اقتصادنیوز : رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: با افزایش دورهمی‌ها و کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی زنگ خطر کرونا در قم به صدا درآمده و در کنار آن، مشکل‌های معیشتی مردم و تشکیل صف‌های طولانی مرغ، روغن و غیره نیز به افزایش بیماری کمک کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،محمدرضا قدیر در دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان بانوی کرامت، از حمایت‌های تولیت آستان مقدس از کادر درمان تشکر و عنوان کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه مقابله با ویروس کرونا از تریبون نماز جمعه قابل قدردانی و تشکر است.

وی افزود: متاسفانه شاهد افزایش ابتلای به کرونا در قم و کل کشور هستیم و در آمار روز گذشته قم ۳۴ درصد نتایج آزمایش‌ها مثبت اعلام شد در حالی‌که در ماه گذشته به زیر هشت درصد رسیده بود و بستری‌ها نیز که زیر ۱۰۰ تَن بود به بیش از ۱۵۰ بستری رسیده است.

رئیس علوم پزشکی قم با اشاره به افزایش پذیرش بیماران کرونایی در قم بیان کرد: انتخاب دیگری جز رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با این بیماری نداریم، قمی‌ها مردم بسیار خوب، فهیم، متدین و عاقلی هستند و من خواهش می‌کنم که این چند ماه را نیز رعایت نموده و از تجمع و دورهمی‌ها پرهیز کنند.

قدیر با بیان اینکه ۵۰ درصد انتقال ویروس به تالارها و مراسم عروسی و عزا اختصاص دارد گفت: باید تا انجام واکسیناسیون دستورهای بهداشتی را رعایت کنیم تا شاهد کنترل این بیماری باشیم و اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن است قم وارد وضعیت نارنجی و محدودیت‌های بیشتری برای مردم قم اعمال شود.

وی ادامه داد: با وجود بیماری کرونا مراسم نیمه شعبان هم در جمکران برگزار نخواهد شد و از مردم تقاضا داریم که در فضای مجازی این مراسم را برگزار کنند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما