آمریکا: کانال‌های دیپلماتیک با فلسطین را از نو خواهیم گشود

کدخبر: 401914
اقتصاد نیوز : سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت که واشنگتن در تلاش برای حل مناقشه فلسطین و اسرائیل کانال‌های دیپلماتیک با فلسطین را که در دوران ترامپ قطع شده بود، از نو خواهد گشود.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «لیندا تامس گرینفیلد» سفیر آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که واشنگتن کانال‌های دیپلماتیک خود با فلسطین را که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا قطع شده بود، بازگشایی خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، سفیر آمریکا طی یک کنفرانس شورای امنیت درباره مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی گفت: «از ماه ژانویه  تعامل دیپلماتیک ما با این فرض هدایت می‌شود که پیشرفت پایدار به سمت صلح باید مبتنی بر رایزنی‌های فعال با هر دو طرف باشد».

گرینفلد افزود: «برای این منظور دولت ما گام‌هایی را برای بازگشایی کانال‌های ارتباطی دیپلماتیک که در دوره دولت قبلی به حالت تعلیق درآمده‌اند برمی‌دارد و همه مشارکت‌های ما یک هدف دارند و آن هم بسیج حمایت از یک راه حل صلح آمیز برای مناقشه اسرائیل و فلسطین است».

سفیر آمریکا تصریح کرد: «ایالات متحده دوست دارد ببیند که اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها به طور یکسان گام‌هایی را برای دستیابی به راه حل دو کشور بردارند  و  ایالات متحده تحت رهبری  جو بایدن به راه حل دو دولتی برای مساله فلسطین متعهد است به گونه‌ای که اسرائیل در کنار کشور فلسطینی قابل حیات، در صلح و امنیت به سر برد».

وی راه حل دو دولتی را بهترین ابزار برای تضمین آینده رژیم صهیونیستی به عنوان یک کشور دموکراتیک و یهودی خواند و گفت: «این دیدگاه آرمان مشروع ملت فلسطین در برخورداری از یک کشور مستقل و زندگی با عزت و امنیت را مصون می‌دارد».

گرینفیلد گفت: «بایدن در حال بازگرداندن برنامه‌های کمک آمریکا برای رشد اقتصادی و کمک‌های بشردوستانه به ملت فلسطین است».

تیتر یک
  • رکورد های خطرناک ابتلا و مرگ و میر در سومین هفته ۱۴۰۰

    در هفته سوم فروردین تقریبا ۱۲۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند که بالاتریت حد درتمام هفته های کرونایی بوده است. جهش بی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما