واکنش حوثی ها به توافق 25 ساله ایران و چین

کدخبر: 401985
اقتصاد نیوز: عضو ارشد انصارالله بیان کرد:شکست سیاسی آمریکا،-شکسته شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران،برخورداری چین از حاکمیتی بی‌کم و کاست همچون متحدان اروپایی آمریکا که از حق وتو برخوردارند و تفکر برای ساختن، به جای نابودی و ویرانی خلاصه توافق ایران و چین است

محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن و از اعضای ارشد جنبش انصارالله ضمن تبریک به تهران و پکن به مناسبت امضای سند برنامه همکاری جامع موسوم به برنامه ۲۵‌ساله، این گام دو طرف را شکست سیاسی آمریکا خواند.

عضو ارشد انصارالله بیان کرد: توافق چین با ایران را تبریک می‌گوییم؛ توافقی که [اینگونه] خلاصه می‌شود؛

- شکست سیاسی آمریکا

-شکسته شدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران

-برخورداری چین از حاکمیتی بی‌کم و کاست همچون متحدان اروپایی آمریکا که از حق وتو برخوردارند

-تفکر برای ساختن، به جای نابودی و ویرانی مانند الگوی چینی و برعکس الگوی آمریکایی و متحدانش مبتنی بر دوشیدن با فروش تسلیحات ویران‌کننده برای کشتار ملتها.

سند برنامه همکاری جامع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین موسوم به برنامه ۲۵ ساله، روز شنبه (دیروز)، در تهران به امضای «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «وانگ یی» همتای چینی او رسید.

در سال ١٣٩۴ جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین بیانیه مشترک جامع راهبردی دو کشور را صادر کردند که برای انعقاد یک برنامه همکاری جامع میان دو طرف توافقی صورت گرفت. پس از رایزنی‌ها و مذاکرات در روز هفتم فروردین ١۴٠٠ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وانگ یی، عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین «برنامه همکاری جامع فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین» را در تهران امضا کردند.

این سند ظرفیت‌ها و چشم انداز همکاری دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و غیره را مورد بحث قرار داده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما