سگ بایدن حادثه ساز شد

کدخبر: 402423
اقتصاد نیوز : بنا به گزارشی از سی‌ان‌ان، «میجر»، سگ جو بایدن، طی حادثه‌ای دیگر شخصی در کاخ سفید را گاز گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  همشهری آنلاین،‌ با توجه به گزارش‌ها، این حادثه عصر روز دوشنبه، برای یکی از کارمندان خدمات پارک ملی و در حالی که این سگ در ناحیه «ساوت لاون» کاخ سفید بود، اتفاق افتاد.

ایندیپندنت گزارش داد، یکی از کارمندان که در آن زمان مشغول کار بود مجبور شد پست خود را ترک کند تا محل گازگرفتگی را در واحد پزشکی کاخ سفید مورد بررسی قرار دهد.

مایکل لاروسا، دبیر مطبوعاتی جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، در تماس با سی‌ان‌ان برای اظهار نظر، این حادثه را تایید کرد.

لاروسا با ذکر این نکته که این سگ ژرمن شپرد سه ساله در حال «عادت کردن» به محیط جدید خود است اظهار داشت: «بله، میجر شخصی را که در حال راه رفتن بود گاز گرفت. این فرد را برای حفظ احتیاط لازم  به واحد پزشکی کاخ سفید فرستادیم و بدون هیچ جراحتی به کار خود بازگشت.»

زمان وقوع این حادثه دقیقا مشخص نیست، اما تصاویر ویدیویی و عکس‌ها نشان می‌دهد که این حیوان در حالی که قلاده به گردن دارد ساعت ۵ عصر با یک دستیار در محوطه ساوت لاون راه می‌رود.

خانواده بایدن این سگ را در سال ۲۰۱۸ تحت سرپرستی گرفتند، آنها همچنین یک سگ ۱۲ ساله ژرمن شپرد به نام «چمپ» دارند.

میجر در یک حادثه دیگر هم که در تاریخ هشتم مارس و در زمان اقامتش در کاخ سفید رخ داد، فردی را گاز گرفته بود. در آن وقت او به یک مامور امنیتی آسیب بدی وارد کرد و این مامور برای درمان به واحد پزشکی کاخ سفید مراجعه کرد.

جن ساکی دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، حادثه قبلی را «جزیی» اعلام کرد و گفت به این دلیل رخ داده که این سگ با شخص ناآشنایی مواجه شده است.

اما کمی بعد از این واقعه هر دو سگ، چمپ و میجر، وقتی خانم بایدن در سفر و دور از کاخ سفید بود، به خانه بایدن در دلاور بازگردانده شدند. خانم ساکی اعلام کرد که سفر آنها از قبل برنامه‌ریزی شده بود، اما میجر در آن زمان و قبل از بازگشت به کاخ سفید تحت تعلیم قرار گرفت.

بایدن اوایل ماه جاری به ای‌بی‌سی نیوز گفت: «میجر یک توله سگ نجات است. میجر کسی را آن‌طور گاز نگرفته که به پوستش آسیب برسد. این سگ حالا در خانه ما در دلاور تحت تعلیم است.»

رئیس جمهور تصریح کرد که این سگ به دلیل حادثه‌ای که پیش آمد به دلاور «تبعید» نشده است.

بایدن گفت: «او را به خانه نفرستادیم. من او را به خانه تبعید نکردم. جیل چهار روز از خانه دور بود. من هم دو روز نبودم، خوب ما هم او را به خانه بردیم.»

رئیس جمهوری افزود: «او سگ دوست‌داشتنی است. هشتاد و پنج درصد افراد اینجا دوستش دارند. تمام کارش این است که آنها را لیس بزند و یا دم تکان دهد.»

تیتر یک
  • اخبار وین بازار را دگرگون کرد

    اقتصاد نیوز: قیمت سکه در معاملات پشت خطی مرز های مهم را از دست داد این اتفاق علامتی ریزشی به بازار نقدی است و جناح…

از دست ندهید
بلیط هواپیما