پارلمان عراق منحل می‌شود

کدخبر: 402484
اقتصاد نیوز : نمایندگان پارلمان عراق شامگاه چهارشنبه با انحلال پارلمان در روز ۷ اکتبر (۱۵ مهر) و برگزاری انتخابات در روز ۱۰ اکتبر (۱۸ مهر) موافقت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، از سوی دیگر نمایندگان پارلمان عراق در نشست روز چهارشنبه بودجه سال ۲۰۲۱ این کشور را نیز تصویب کردند.

«فاضل الفتلاوی» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف الفتح  چندی پیش گفته بود که طرح‌های آمریکا برای مداخله در پرونده انتخابات را رصد کرده‌ایم.

الفتلاوی در مصاحبه‌ای از رصد تحرکات سفارت آمریکا و تماس‌های آن با برخی طرف‌ها به منظور مشارکت در آمادگی‌های فنی مربوط به انتخابات به بهانه نظارت بین‌المللی خبر داد.

«بدر حامد عباس» دیگر نماینده پارلمان عراق نیز درباره دخالت آمریکا در انتخابات زودهنگام عراق هشدار داد و گفت که این دخالت‌ها اعتبار انتخابات را خدشه‌دار می‌کند.

همچنین «محمد کریم» نماینده پارلمان عراق از فراکسیون «صادقون» تأکید کرد که عراق به مشورت هیچ کشوری درباره انتخابات نیاز ندارد و در عین حال هیچ کس مخالف نظارت بین‌المللی و ثبت ملاحظات درباره روند انتخابات نیست اما این امر باید در چارچوب معقول و مطابق با معیارهای جهانی صورت گیرد.

تیتر یک
  • رکوردهای بازار سهام در هفته گذشته؛

    در هفته اخیر علاوه بر ریزش شاخص بورس، بازار با افزایش خروج پول حقیقی و رشد مازاد عرضه روبه‌رو بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما