پل وحشتناک در گناوه + عکس

کدخبر: 402545
اقتصادنیوز: پل کمربندی در شهرستان گناوه علاوه‌ بر غیراستاندارد بودن ، با گذشت زمان مستهلک شده و دارای عرض حدود چهار متر می‌باشد که با توجه به حجم سفرهای گردشگری و تجاری، بخصوص در فصل بهار و زمستان پاسخگوی این حجم از ترافیک نبوده و برازنده شهر نمی‌باشد و به دلیل عرض کم و غیراستاندارد بودن باعث حوادث و تصادفات بسیاری در سالیان متمادی شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازفارس از شهرستان گناوه، امیرحسین جلال‌پور: یکی از کهنه‌ترین خواسته‌های مردم گناوه ساخت پل استاندارد بر روی دره گپ در جاده کمربندی این شهرستان و در نزدیکی مرقد سیدرضا شهرستان گناوه است.

 

بندر گناوه در انتهای حوضه آبریز بسیار وسیع و گسترده و گذر رودخانه موسوم به دره گپ از وسط شهر و سرریز شدن آن به خلیج فارس قرار دارد.

اهمیت پل این است که مدخل ورودی شهرستان گناوه از سمت جاده حرم به حرم، محل عبور مسافران و گردشگران از سمت شهرستان دیلم و استان خوزستان به شهرهای جنوبی استان بوشهر و بلعکس و همچنین رفع حصر و تردد شهرستان گناوه در مواقع بحران و در موارد مختلف مسیر اضطراری این شهرستان محسوب می‌شود.

این پل علاوه‌ بر غیراستاندارد بودن آن، با گذشت زمان مستهلک شده و دارای عرض حدود چهار متر می‌باشد که با توجه به حجم سفرهای گردشگری و تجاری، بخصوص در فصل بهار و زمستان پاسخگوی این حجم از ترافیک نبوده و برازنده شهر نمی‌باشد و به دلیل عرض کم و غیراستاندارد بودن باعث حوادث و تصادفات بسیاری در سالیان متمادی شده است. 

غیراستاندارد و مستهلک شدن پل

مسیرکمربندی شهرستان گناوه با ترافیک سنگین، از آن مسیر صورت می‌گیرد که به دلیل عرض حدود چهار متر و طول حدود ۷۵ متر بدون داشتن حاشیه پیاده‌رو، یک نفر عابرپیاده هم نمی‌تواند در کنار و حاشیه آن تردد کند و امکان عبور دو وسیله نقلیه به طور همزمان و به صورت ایمن وجود ندارد.

پل پاسخگوی حجم عظیم ترافیک عبوری از آن نیست

هر از چندگاهی این پل بهسازی می‌شود اما به دلیل غیراستاندارد بودن خود پل و گذشت زمان زیادی از ساخت آن، دیگر در عمل بهسازی پل، پاسخگوی حجم عظیم ترافیک عبوری از آن نیست.

سیدعبدالهی رکنی حسینی چندی پیش در دیدار با مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان بوشهر اظهار داشت: پل واقع در مسیر جاده کمربندی از سمت مرقد سیدرضا در وضعیت مناسبی قرار نداشته و هرلحظه احتمال وقوع حادثه وجود دارد.

کارشناسان راهداری: هرچه زودتر پل تخریب شود

امام جمعه گناوه افزود: بر اساس نظرات کارشناسان راهداری می‌بایست هرچه زودتر عملیات تخریب و ساخت پل جدید در مسیر مرقد سیدرضا شروع شود.

وی گفت: به منظور کاستن از بار ترافیکی این مسیر، به شورای ترافیک شهرستان پیشنهاد می‌شود مسیر سه راهی مرقد سیدرضا به سمت پمپ سی ان جی تا زمان اجرای عملیات ساخت پل جدید یک طرفه شود.

 هزینه ساخت پل جدید به تنهایی از عهده شهرداری گناوه خارج است

مختار شرونی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان گناوه اظهار داشت: هزینه ساخت پل جدید به تنهایی از عهده شهرداری گناوه خارج است اما شورای شهر گناوه در حال پیگیری جهت ایجاد پل در خور شأن و شایسته مردم شهرستان گناوه است، در این راستا با مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان بوشهر رایزنی‌هایی صورت گرفته که امیدواریم با تامین بخشی از منابع مالی و هزینه‌های ساخت پل جدید با کمک شهرداری گناوه بتوانیم هر چه سریع‌تر پل جدید را احداث کنیم.

عضو شورای شهر گناوه افزود: با توجه به اینکه ساخت پل کمربندی از اهمیت بالایی برخوردار است شورا در بودجه ۱۴۰۰، قسمتی از هزینه‌های ساخت پل جدید را لحاظ خواهد کرد و باید تعریض کمربندی قدیم از میدان بسیج تا سه راهی والف باید در دستور کار قرار بگیرد.

جلوگیری از حوادث احتمالی نیازمند همت مسؤولان

وی گفت: به جهت جلوگیری از خسارات جانی و مالی در آینده، امیدواریم اداره کل راهداری،  شهرداری شهرگناوه، فرماندار در کمیته برنامه‌ریزی و استانداری استان بوشهر همت مضاعف کنند تا خواست بحق شهروندان گناوه‌ای تحقق پیدا کند تا از حوادث آینده جلوگیری کنیم و می‌طلبد تمام دستگاه‌های متولی در این راه همت کنند.

عمر مفید پل منقضی شده

به گزارش فارس، پل سیدرضا که ساخت آن در زمان طاغوت بوده و قدمت آن به بیش از ۵۰ سال می‌رسد، در عمل مستهلک و فرسوده شده و مدت‌هاست که عمر مفید آن منقضی شده است. باتوجه به اینکه هر لحظه احتمال بروز حادثه غیرقابل پیش بینی و ریزش پل در این محل وجود دارد جهت جلوگیری از آسیب‌ها و حوادث دلخراش به هموطنان و شهروندان گناوه‌ای، باید هرچه سریع‌تر مسؤولین مربوطه ساخت پل جدید را شروع و اعتبار ساخت پل تامین شود تا این خواسته مردم گناوه اجرایی شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما