واکسن کرونا چه زمانی به 60 میلیون ایرانی می رسد ؟

کدخبر: 402799
اقتصادنیوز : بلومبرگ پیش بینی کرده است که 10 سال طول می کشد تا 75 درصد جمعیت ایران واکسن کرونا دریافت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از رکنا ،مطابق پیش بینی بلومبرگ، ایران به همراه پاکستان، اوکراین و بنگلادش جزو آخرین کشورهایی خواهند بود که می توانند برنامه واکسنیاسیون عمومی علیه کرونا را در سطح مطلوبی اجرا کنند.

خبرگزاری آمریکایی بلومبرگ بر اساس سرعت واکسیناسیون کرونا در کشورهای مختلف گزارشی درباره این که چه زمانی واکسن کرونا به 75 درصد جمعیت کشورهای مختلف می رسد، تهیه کرده است.

بر اساس این گزارش، ایران، پاکستان، اوکراین و بنگلادش جزو آخرین کشورها در این زمینه خواهند بود که 10 سال طول می کشد تا حداقل 75 درصد از جمعیت کشور خود را واکسینه کنند.

PSqPxfZFxpEb

در این میان اما طبق پیش بینی بلومبرگ، شیلی، رژیم صهیونیستی، آمریکا، بریتانیا، هلند، ایتالیا، اسپاینا، فرانسه و آلمان جزو کشورهای پیشتاز در این زمینه هستند که احتمالا در کمتر از یک سال 75 درصد جمعیت خود را علیه کووید 19 واکسینه خواهند کرد.

 گفتنی است؛ دکتر مینو محرز ، عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا اخیرا در گفت و گویی با رکنا تصریح کرد که عادی شدن شرایط محدودیت های کرونایی تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که حداقل 70 درصد مردم واکسن کرونا دریافت کنند. 

تیتر یک
  • رکورد های خطرناک ابتلا و مرگ و میر در سومین هفته ۱۴۰۰

    در هفته سوم فروردین تقریبا ۱۲۰ هزار نفر به کرونا مبتلا شدند که بالاتریت حد درتمام هفته های کرونایی بوده است. جهش بی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما