روسیه توییتر را جریمه کرد

کدخبر: 402953
اقتصاد نیوز : دادگاهی در روسیه توئیتر را درباره ۳ مورد نقض قوانین محدود کردن محتوای غیر قانونی گناهکار شناخته و جریمه ای ۱۱۷ هزار دلاری برای آن تعیین کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، روز گذشته دادگاهی در مسکو توئیتر را به دلیل حذف نکردن پست‌های مربوط به تشویق کودکان به شرکت در تظاهرات جریمه کرد.

آسوشیتدپرس گزارش داد، براساس اسناد موجود دادگاه مذکور توئیتر را در سه مورد نقض قوانین مربوط به محدود کردن محتوای غیرقانونی گناهکار شناخت و به این شرکت دستور داد جریمه ای معادل ۸.۹ میلیون روبل (۱۱۷ هزار دلار) بپردازد.

رأی این دادگاه در حالی صادر می‌شود که دو هفته قبل راسکامنادزور (سازمان ناظر بر ارتباطات روسیه) تهدید کرد در صورتیکه توئیتر گام‌های لازم برای حذف محتوای ممنوع را اتخاذ نکند، طی ۳۰ روز آن را مسدود کند.

ماه گذشته میلادی این سازمان توئیتر را متهم کرد در حذف محتوای مشوق خودکشی میان کودکان و همچنین محتوا درباره مواد مخدر و هرزنگاری کودکان موفق عمل نکرده است. راسکامنادزور در ۱۰ مارس اعلام کرد به دلایل گفته شده سرعت آپلود عکس و ویدئو در این پلتفرم را کاهش می‌دهد. توئیتر نیز در واکنش به این امر بر سیاست عدم سازگاری با سو استفاده از کودکان یا ترویج خودکشی و فروش مواد مخدر تاکید کرد.

یک هفته بعد از آن، وادیم سابوتین معاون رئیس این سازمان اعلام کرد توئیتر از درخواست‌های مقامات روسیه اطاعت نمی‌کند و اگر اوضاع بر همین منوال پیش برود، در کمتر از یک ماه مسدود خواهد شد.

تیتر یک
  • عرضه دلار سه برابر هفته دوم سال شد

    اقتصاد نیوز:حجم عرضه دلار به‌صورت اسکناس در بازار متشکل در هفته اخیر بیش از سه برابر هفته دوم سال جدید بود. این عرضه…

از دست ندهید
بلیط هواپیما