حمله مرگبار افراد مسلح به یک پایگاه نظامی

کدخبر: 402971
اقتصاد نیوز : رسانه‌های محلی در نیجریه از حمله ۲۰۰ فرد مسلح به پایگاهی در منطقه العلاوه که به کشته شدن شش نظامی و یک افسر پلیس منجر شد خبر دادند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، حمله افراد مسلح به یک پایگاه نظامی و مناطق نزدیک آن در ایالت نیجر در غرب نیجریه با کشته شدن ۱۴ نفر همراه شد.

رسانه‌های محلی در نیجریه خبر دادند، قریب به ۲۰۰ فرد مسلح به پایگاهی در منطقه العلاوه حمله کردند که به کشته شدن شش نظامی و یک افسر پلیس منجر شد.

مهاجمان سپس پایگاه مذکور را به آتش کشیدند و به مناطق مجاور آن حمله کردند و هفت نفر را کشته و شماری دیگری را ربودند.

با اینکه هنوز هیچ گروهی مسئولیت حمله مذکور را برعهده نگرفته است، اما اغلب حملات سابق توسط گروهک تروریستی بوکوحرام در این کشور انجام شده است.

بوکوحرام در سال ۲۰۰۹ شورشی خونین را شمال شرق نیجریه به راه انداخت که بعدها اقدامات وحشیانه خود را به کشورهای همسایه از جمله نیجر، چاد و کامرون هم گسترش داد. بنابر گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد، در پی یک دهه اقدامات تروریستی بوکوحرام در نیجریه، بیش از ۳۰ هزار نفر کشته و حدود سه میلیون نفر آواره شده‌اند.

بر اساس آژانس پناهندگان سازمان ملل، خشونت، زندگی ۲۶ میلیون نفر را در منطقه دریاچه چاد متاثر کرده و دو میلیون و ۶۰۰ هزار نفر دیگر را آواره کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما