جزئیات رایزنی الکاظمی و ماکرون

کدخبر: 402984
اقتصاد نیوز : امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سایت میدل ایست نیوز اعلام کرد، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با نخست‌وزیر عراق درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کرد.

 امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در تماس تلفنی با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کرد.

دو طرف در این تماس تلفنی درباره چارچوب مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و غیره میان عراق و فرانسه و راهکارهای تقویت و ارتقای آن در راستای منافع دو کشور گفت‌وگو کردند.

ماکرون و الکاظمی همچنین به بحث درباره اوضاع منطقه‌ای و بین‌المللی، راه‌های کاهش تنش و ایجاد ثبات و مسائل مورد اهتمام مشترک پرداختند.

الکاظمی در این گفت‌وگوی تلفنی خطاب به ماکرون گفت عراق به برقراری مناسبات متوازن و همکاری با همه شرکای بین‌المللی به دور از تنش‌ها و سیاست محوربندی ادامه خواهد داد.

از سوی دیگر، رئیس جمهوری فرانسه ضمن تمجید از مواضع عراق در این زمینه و تلاش‌های الکاظمی در تقویت امنیت و ثبات بین‌المللی تاکید کرد پاریس از بغداد حمایت می‌کند و خواهان توسعه همکاری و به خصوص در عرصه اقتصادی و حضور شرکت‌های فرانسوی برای سرمایه‌گذاری در عراق در زمینه‌های مختلف است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما