مواظب ماسک های سمی باشید+ علائم و نشانه ها

کدخبر: 403257
اقتصاد نیوز: یک مرکز تحقیقاتی نسبت به استفاده از برخی ماسک ها در دوران کرونا هشدار داده است. آزمایش های این مرکز نشان می دهد برخی ماسک ها سمی و خطرناک هستند که موجب تهوع، سورش سینه و حساسیت پوشتی می شود.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،تازه‌ترین تحقیقات محققان که در روزنامه دیلی میل منتشر شده است نشان می دهد که ماده شیمیایی و سمی فرمالدئید توسط برخی ماسک‌ها به بدن انسان منتقل می‌شود.این تحقیقات نشان می دهد: ماده سمی منتقل شده علائمی مانند گرفتگی سینه، حالت تهوع و آبریزش و سوزش چشم را در افراد ایجاد می‌کند.ماده شیمیایی فرمالدئید در برخی موارد موجب حساسیت‌های پوستی نیز می شود.در تحقیقات صورت گرفته توسط این انستیتو، ماسک‌های آبی رنگ نیز حاوی میزانی "کبالت" هستند.

در واقع تماس‌هایی که حاوی ماده شیمیایی فرمالدئید باشند و استفاده طولانی مدت از ماسک حامل این ماده باعث ایجاد مشکلاتی در سلامت افراد خواهد شد. با توجه به افزایش تقاضای ماسک در سطح جهانی، تولید و دسترسی به ماسک‌های استاندارد سخت‌تر شده است. این موضوع معضل ماسک‌های غیراستاندارد و در خطر قرار گرفتن سلامت افراد را افزایش داده است.

طبق تحقیقاتی که در انستیتوی هامبورگ صورت گرفته، برخی از ماسک‌ها باعث بروز بثورات پوستی در استفاده‌کنندگان شده است. از طریق این نوع ماسک‌ها، مواد سمی خطرناک وارد ریه افراد می‌شود. البته برخی مواد شیمیایی خطرناک دیگر مثل آنیلین در ماسک‌ها وجود دارد که خود از عوامل ایجاد سرطان است.

پروفسور براونگارت به عنوان مدیر انستیتوی محیطی هامبورگ معتقد است که مردم برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا ماسکی که حاوی مواد شیمیایی مختلف است و هرگز مورد آزمایش قرار نگرفته است را استفاده می‌کنند که خود در طولانی‌مدت می‌تواند خطری بالقوه تلقی شود.

تیتر یک
  • زمینه‌ها و انگیزه‌های پیوستن عضو نهم به پیمان شانگهای

    اقتصادنیوز: پس از تقریباً ۱۵ سال، پیشنهاد ایران برای عضویت دائم در سازمان همکاری شانگهای (SCO) توسط اعضای دائم این…

از دست ندهید
بلیط هواپیما