روسیه، اروپا را نگران کرد

کدخبر: 403264
اقتصاد نیوز : مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه ضمن حمایت کامل بروکسل از کی‌یف، از نگرانی این اتحادیه در زمینه تحرکات مرزی ارتش روسیه در مرزهای اطراف اوکراین خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، «جوزپ بورل» بعد از مذاکره تلفنی با «دیمیتری کولبا» وزیر خارجه اوکراین از اقدامات نظامیان روسیه در نزدیکی اوکراین ابراز نگرانی کرد. 

وی در عین حال تاکید کرد که اتحادیه اروپا از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین حمایت می‌کند. 

بورل خاطر نشان کرد که درباره این مساله با دیپلمات ارشد اوکراین و همچنین وزرای خارجه 27 کشور عضو اتحادیه اروپا مذاکرات بیشتری در اواخر ماه جاری میلادی انجام خواهد داد. 

اوکراین هفته گذشته روسیه را به تجمع هزاران نیروی نظامی خود در مرزهای شمالی و شرقی این کشور و همچنین شبه جزیره کریمه متهم کرد. 

شبه جزیره کریمه سال 2014 در جریان بحران و تنشهای نظامی در شرق اوکراین با برگزاری یک همه پرسی به روسیه ملحق شد. 

روسیه موضوع حضور نظامیان خود در مناطق مرزی اوکراین را رد نکرده است اما گفته که تحرکات نظامی این کشور تهدیدی علیه هیچ کسی نیست. 

همزمان با تشدید تنش اوکراین با روسیه، منابع خبری از استقرار یک هواپیمای لجستیکی ارتش آمریکا در غرب اوکراین خبر دادند.

همچنین ارتش اوکراین اعلام کرده که رزمایش مشترکی را با نیروهای ناتو در آینده نزدیک  برگزار می‌کند. ارتش اوکراین شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که رزمایشی را با ناتو  با بیش از 1000 پرسنل نظامی از دستکم 5 کشور برگزار می‌کند، اقدامیکه که احتمالا منجر به افزایش تنشها میان دو کشور همسایه خواهد شد. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما