زنگ بحران در این استان هم به صدا در آمد

کدخبر: 403963
اقتصادنیوز :‌سرپست فرمانداری همدان گفت: با قرار گرفتن همدان در وضعیت قرمز کرونایی از امروز فعالیت بازارهای روز، بساط گستران و دست فروشان تا اطلاع بعدی ممنوع است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ،محمدعلی محمدی  با اعلام اینکه شهرستان همدان همزمان با بسیاری از نقاط کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت اظهار داشت: محدودیت های طرح هوشمند مدیریت کرونا متناسب با وضعیت قرمز از امروز به مدت دو هفته در همدان به اجرا در می‌آید و در صورت عدم تغییر وضعیت استمرار خواهد یافت.

وی با بیان اینکه ورود و خروج خودروها با پلاک های غیر بومی به شهرستان همدان ممنوع و خودروهای متخلف اعمال قانون می‌شوند افزود:گروه‌های شغلی 2 و 3 و 4 در این مدت تعطیل و صرفا مشاغل ضروری گروه یک اجازه فعالیت دارند.

سرپرست فرمانداری همدان  با اشاره به اینکه فعالیت بازارهای روز، بساط گستران و دست فروشان تا اطلاع بعدی ممنوع است گفت: فعالیت ادارات ضروری با حضور حداکثر یک سوم کارکنان  و سایر دستگاه‌ها با حضور یک دوم کارکنان مجاز است ضمنا کلیه ماموریت ها و جلسات غیر ضروری لغو می‌شود.

وی همچنین عنوان کرد: جلسات ضروری ادارات صرفا با رعایت الزامات حداکثر با حضور 15 نفر مجاز بوده و نمازهای جمعه و جماعت، مراسم مذهبی فرهنگی و اجتماعی نیز تعطیل می‌شوند.

محمدی درباره برگزاری مراسم خاکسپاری و ترحیم نیز گفت: ورود به آرامستان باغ بهشت همدان ممنوع بوده و صرفا به تعداد محدودی از همراهان متوفی اجازه ورود داده خواهد شد.

وی  ادامه داد: محدودیت‌های ترافیکی در مسیرهای گردشگری و تفرجگاهها از امروز اعمال خواهد شد که مسیر گنجنامه، تپه عباس آیاد و بلوار ارم از آن جمله است.

سرپرست فرمانداری همدان اظهار داشت:  تردد کلیه خودروها از ساعت 22 لغایت 3 بامداد ممنوع و برای متخلفان جریمه پیش بینی شده 200 هزار تومانی اعمال خواهد شد.

 وی بیان کرد: تردد خودروهای با پلاک غیر بومی ممنوع و خودروهای دارای پلاک سایر شهرستان‌ها و استانها در همدان به مبلغ یک میلیون تومان در 24 ساعت حداکثر یکبار اعمال قانون خواهد شد. 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما