پرواز هواپیماهای آمریکا برای رصد تحرکات روسیه

کدخبر: 404236
اقتصاد نیوز : یک مقام مسئول وزارت دفاع آمریکا از پروازهای هواپیماهای شناسایی نیروی دریایی آمریکا بر فراز دریایی به منظور رصد تحرکات دریایی روسیه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، همزمان با افزایش تنش‌ها میان روسیه و آمریکا بر سر مسایل مختلف از جمله شرق اوکراین، نیروی دریایی آمریکا هواپیماهای جاسوسی خود را به منظور رصد تحرکات دریایی روسیه بر فراز دریای سیاه به پرواز درآورده است.

شبکه خبری «سی.ان.ان» در این رابطه به نقل از یک مقام مسئول وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) گزارش داد که «هواپیماهای نیروی دریایی آمریکا برای رصد تحرکات دریایی روسیه بر فراز دریای سیاه به پرواز درآمدند».

مسئول نظامی پنتاگون تأکید کرد که آمریکا در حال بررسی اعزام کشتی‌های جنگی به دریای سیاه با هدف «ارسال پیام» به روسیه در ارتباط به اوضاع اوکراین است.

سی‌.‌ان.ان به نقل از این مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود، افزود: «نیروی دریایی ایالات متحده به طور معمول در دریای سیاه فعالیت دارد، اما استقرار کشتی‌های جنگی آمریکا در دریای سیاه این پیام ویژه را به مسکو خواهد داد که واشنگتن اوضاع را از نزدیک دنبال می‌کند».

وی تأکید کرد که نیروی دریایی آمریکا «آماده پاسخگویی» به هرگونه «تحرکات تهاجمی» از سوی نیروهای ارتش روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما