دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا

مشاغل تعطیل نکنند دو هفته پلمب می شوند

کدخبر: 404368
دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا هشدار داد:اصناف و مشاغلی که در این مدت محدودیت ها را رعایت نکنند به مدت دو هفته پلمب خواهند شد.

به گزار اقتصاد نیوز، حسین قاسمی دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا جزییات تعطیلات دو هفته ای مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی را اعلام کرد.

دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در گفت‌وگو با  ایلنا، درباره تعطیلی دو هفته ای در سراسر کشور از روز شنبه گفت: براساس طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت هایی در شهرهای قرمز و نارنجی اجرایی خواهد شد. 

وی ادامه داد: در این شهرها ادارات و دستگاههای ضروری تا یک دوم از کارمندان را کاهش خواهند داد. همچنین دستگاه های غیرضروری نیز باید تا دو سوم نیروهای خود را کاهش دهند. 

دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا تصریح کرد: در شهرهای قرمز مشاغلی که صرفا در گروه یک قرار دارند اجازه فعالیت دارند. گروه های دو، سه و چهار نیز در این مدت اجازه فعالیت دارند. همچنین در شهرهای نارنجی گروه های سه و چهار تعطیل خواهند شد. ترددها نیز شامل ممنوعیت ورود خودروهایی با پلاک غیر بومی به شهرهای قرمز و نارنجی اجرایی خواهد شد. 

قاسمی در پاسخ به این سوال که برخی مشاغل به دلیل تعهداتی که به بانک ها و افراد دارند محدودیت ها را اجرا نمی کنند آیا تمهیداتی برای این افراد در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در آبان ماه که طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها اجرایی شد مصوباتی را در این خصوص ستاد ملی مقابله با کرونا داشت و در حال حاضر نیز این مصوبات ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

وی درباره تخلف اصناف ادامه داد: اصناف و مشاغلی که در این مدت محدودیت ها را رعایت نکنند به مدت دو هفته پلمب خواهند شد. 

دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا همچنین درباره ترددهای بین شهری گفت: ممنوعیت ورود به شهرهای قرمز و نارنجی براساس طرح جامع مدیریت هوشمند برقرار است البته تردد با وسایل حمل و نقل عمومی به این شهرها بلامانع است و تردد خودروهای شخصی با مشکل مواجه می شوند. همچنین تردد به شهرهای زرد و آبی نیز بلامانع است. 

 

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما