صلاحیت عارف و جهانگیری از سوی شورای نگهبان تایید می‌شود؟

کدخبر: 404491
اقتصاد نیوز : حسن رسولی در تحلیل شرایط کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار کرد: انتخاب نامزد واحد مورد اجماع جریان اصلاحات، مهمترین مرحله انتخابات آینده است که مقدمات و زمینه‌های رسیدن به این نامزد واحد در جبهه اصلاحات در دست پیگیری و اقدام است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، عضو جبهه اصلاحات ایران گفت: امروز کاندیداهایی که از کانال شورای نگهبان بتوانند عبور کنند به صورت واضح و مشخص آقای دکتر عارف و آقای جهانگیری هستند و این اشخاص از افرادی هستند که قابلیت عبور از صافی شورای نگهبان را دارند.

حسن رسولی در تحلیل شرایط کشور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، اظهار کرد: انتخاب نامزد واحد مورد اجماع جریان اصلاحات، مهمترین مرحله انتخابات آینده است که مقدمات و زمینه‌های رسیدن به این نامزد واحد در جبهه اصلاحات در دست پیگیری و اقدام است.

این عضو جبهه اصلاحات ایران افزود: به نظر من تا امروز اگر تعداد متنوع نامزدهایی که در جریان اصولگرا اعلام آمادگی برای حضور کردند را با جریان اصلاح طلب مقایسه کنیم قطعاً انسجام و هماهنگی بیشتری بین اصلاح طلبان در مقایسه با جریان اصولگرا جاری و ساری است.

وی بیان کرد: علت تأمل و تأخیری که در این مرحله شاهد هستیم ناشی از اهمیت این نقطه است یعنی در مقایسه با سایر مراحل انتخابات، نامزد واحد مورد اجماع اکثریت بالای ظرفیت‌های اصلاح طلبی است که می‌تواند صحنه و آرایش انتخاباتی ریاست جمهوری را به نفع جریان اصلاحات رقم بزند؛ بنابراین به مؤلفه دقت و هوشمندی باید توجه کنیم و در عین حال از آفت تأخیر نیز غافل نباشیم. روز ۲۱ اردیبهشت ماه روز ثبت نام داوطلبین انتخابات ریاست جمهوری است که به نظر می‌رسد فرصت مناسب برای رسیدن به نامزد واحد را در اختیار داریم.

وی اضافه کرد: بنابراین پیش‌بینی ترکیب شورای اسلامی شهر تهران متأثر از شرایط عمومی جامعه است که در وضعیت کنونی متأسفانه میزان نارضایتی بالاست و مشکلات معیشتی جدی متوجه مردم است. همچنین نرخ تورم افزایش یافته و بیماری کرونا فضای کسب و کار شهری و ملی را به شدت متأثر ساخته و به فرض تداوم این وضعیت نامطلوب پیش‌بینی من مشارکت بالا در انتخابات نیست. کما اینکه در اسفند سال ۹۸ نیز درصد مشارکت در تهران ۱۸ درصد بیشتر نبود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار کرد: اگر این وضعیت ادامه داشته باشد، انتخابات پرشور و شادابی نخواهیم داشت اما اگر شاهد تغییراتی در جامعه باشیم تا موجبات دگرگونی صحنه سیاسی اجتماعی را فراهم  کند، می‌توان امیدواری بیشتری به مشارکت بالا داشت و در مشارکت بالا عمدتاً حسب تجربه سال‌های اخیر، اصلاح طلبان دست بالاتری خواهند داشت.

این عضو جبهه اصلاحات ایران‌خاطر نشان کرد: به طور مشخص اگر با توجه به تغییراتی که در غرب صورت گرفته، گشایش‌ عزتمندانه‌ای در بحث FATF و پرونده هسته‌ای و رفع تحریم‌های ظالمانه می‌تواند فضای کشور را در کوتاه مدت به سمت امیدواری سوق دهد و هر چه نرخ امید به آینده در افکار عمومی افزایش یابد، به همان میزان رغبت اقبال از انتخابات بهبود خواهد یافت و با انتخابات پرشورتری روبرو خواهیم شد.

رسولی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر از کاندیداهای بالقوه کسی را مدنظر دارید که قابلیت تصدی این سمت را داشته باشد و بتواند از فیلتر شورای نگهبان عبور کند، گفت: به نظر من دست ما خالی نیست و امروز کاندیداهایی که بتوانند از کانال شورای نگهبان عبور کنند به صورت واضح و مشخص آقای دکتر عارف و آقای جهانگیری هستند و این اشخاص از افرادی هستند که قابلیت عبور از صافی شورای نگهبان را دارند. در بین سایر کسانی که اعلام داوطلبی کرده‌اند نیز من همین پیش‌بینی را دارم چرا که معتقدم در جریان انتخابات ریاست جمهوری همانند ادوار گذشته، شورای نگهبان به نمایندگی از کلیت نظام گشاده‌دستانه‌تر از انتخابات مجلس شورای اسلامی برخورد خواهد کرد و در سبد نامزدهای انتخاباتی پیش‌بینی من این است که ما کمافسابق از هردو سلیقه سیاسی کشور نمایندگانی داشته باشیم، البته این که نمایندگان تا چه میزانی بتوانند آرا مردم را کسب کنند بستگی به تغییر و تحولات احتمالی مثبت در جامعه دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما