عصبانیت بایدن از اتفاقی که در آمریکا افتاد

کدخبر: 405209
اقتصاد نیوز : رییس جمهوری آمریکا بامداد سه شنبه در واکنش به آغاز دوباره اعتراض‌های خشونت آمیز به برخوردهای نژادپرستانه در مینیاپولیس آمریکا، آن را غیرقابل توجیه خواند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده شلیک به یک راننده سیاه پوست توسط پلیس را غم انگیز خواند اما هشدار داد که اعتراض‌ها  خشونت آمیز غیرقابل توجیه است.

بایدن به خبرنگاران گفت: حادثه رخ داده در حومه مینیاپولیس یک واقعه غم انگیز بود که اتفاق افتاد اما من فکر می کنم باید صبر کنیم و ببینیم تحقیقات چه چیزی را نشان می‌دهد.

وی افزود: می‌خواهم دوباره این موضوع را روشن کنم مطلقا هیچ توجیهی برای غارت اموال عمومی وجود ندارد و اعتراض‌ها  مسالمت آمیز قابل فهم است.

سخنان بایدن در حالی بیان می‌شود که پس از کشته شدن یک جوان ۲۰ ساله سیاه پوست در شهر مینیاپولیس دوباره اعتراض‌ها به نژادپرستی در آمریکا آغاز شده است.

یکسال پیش در شهر مینیاپولیس آمریکا جورج فلوید شهروند سیاهپوست به دست پلیس آمریکا با خشونت تمام کشته شد و این قتل باعث آغاز اعتراض‌ها به نژادپرستی در سراسر ایالات متحده شد.

با گذشت یکسال و آغاز مجدد اعتراض‌ها  خیابانی، پلیس بروکلین سنتر با اعزام نیروهای ویژه درصدد سرکوب معترضان در آمد و با شلیک گلوله‌های پلاستیکی خواهان عقب نشینی معترضان شد.

شهردار بروکلین سنتر نیز برای آرام کردن اعتراضات از نیمه شب تا شش صبح قوانین منع آمد و شد برقرار کرد.

پلیس عصر یکشنبه در شهر بروکلین سنتر که در شمال شهر میناپولیس واقع است به سمت یک مرد سیاه‌پوست ۲۰ ساله به نام «داونته رایت» شلیک کرد و او را به قتل رساند.

 

تیتر یک
  • مرکز آمار برای سالی که گذشت روایت کرد

    در نسخه جدید مرکز آمار از وضع اقتصادی سال ۹۹، تب تورم خوراکی ها در کم درآمدها به ۴۰ درصد رسیده است. نرخ تورم خوراکی…

از دست ندهید
بلیط هواپیما