واکنش عربستان به مذاکرات برجامی وین

کدخبر: 405710
اقتصاد نیوز : یک مقام دیپلماتیک عربستان اعلام کرد هرگونه توافق هسته‌ای باید نقطه آغازی برای مذاکرات گسترده‌تر باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک دیپلمات برجسته سعودی اعلام کرد عربستان معتقد است هر گونه توافق هسته‌ای احتمالی میان ایران و قدرت‌های جهانی باید نقطه آغازی باشد تا مذاکراتی گسترده‌تر به منظور در بر گرفتن تمامی کشور‌های منطقه آغاز شود.

«رائد قرملی» مدیر اداره برنامه ریزی سیاست خارجی عربستان امروز، چهارشنبه به خبرگزاری رویترز گفت: ریاض در حال مشورت با کشور‌های ۵+۱ در خصوص مذاکرات جاری میان این کشور‌ها با ایران در وین در خصوص احیای برجام است.

این دیپلمات سعودی در ادامه مدعی شد هر توافقی با ایران که به شکلی فعالانه به نگرانی‌های مشروع کشور‌های منطقه نپردازد، به موفقیت نخواهد رسید. او در ادامه ادعا‌های خود گفت: حداقل ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم هرگونه منابع مالی که به موجب توافق هسته‌ای برای تهران فراهم شود، برای بی ثبات سازی منطقه بکار گرفته نخواهد شد.

این مقام سعودی همچنین احتمال داد که امکان دارد توافق هسته‌ای آغاز شده و پس از آن به قالبی گسترده‌تر که شامل کشور‌های منطقه باشد، به منظور بررسی نگرانی‌های دیگر به شکلی مثبت منتقل شود. او گفت: تصمیم داریم آنچه در توانمان است را انجام داده تا توافق هسته‌ای نقطه آغازین بوده و نه آنکه پایانی بر این روند باشد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما