بایدن نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج می کند

کدخبر: 405721
اقتصاد نیوز : سخنگوی کاخ سفید از تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگو کاخ سفید اعلام کرد رئیس جمهور آمریکا پس از انجام مشورت، تصمیم به خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان گرفته است.

جنیفر ساکی گفت: بایدن پس از مشورت و در نظر گرفتن تمامی عوامل دشوار، تصمیم به خروج نیرو‌ها از افغانسنات گرفته است.
همچنین یک منبع دولتی افغانستان به الجزیره گفت: تماسی میان بایدن و اشرف غنی در خصوص خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان صورت گرفت.

سخنگوی کاخ سفید گفت: معتقدیم طالبان به پایبنید های خود عمل خواهد کرد.

همچنین اشرف غنی احمد زی، رئیس جمهور افغانستان در سخنانی گفت: مکالمه‌ای تلفنی با رئیس جمهور آمریکا در خصوص بررسی تصمیم خروج نیرو‌های امریکایی از افغانستان داشتم. دولت افغانستان به تصمیم آمریکا احترام می‌گذارد و ما با شرکای مان بر تضمین انتقال روان قدرت همکاری می‌کنیم.

رئیس جمهور آمریکا در سخنان امروز خود گفته بود: وقت آن است که طولانی‌ترین جنگ آمریکا در افغانستان را به اتمام برسانیم. آمریکا دیگر در عملیات‌های نظامی افغانستان شرکت نخواهد کرد؛ ولی به انجام امور دیپلماتیک و بشردوستانه و کمک به دولت این کشور ادامه خواهد داد.

نیرو‌های ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در سال ۲۰۰۱ میلادی به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله کرده بودند؛ مسأله‌ای که پس از گذشت دو دهه دستاوردی برای آمریکایی‌ها به همراه نداشت.

از دست ندهید
بلیط هواپیما